Turniej Piłki Nożnej
W sobotę, 24 stycznia w nowej hali widowiskowo-sportowej odbył się po raz pierwszy w Pińczowie Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt o Puchar Starosty Pińczowskiego.
Wzięły w nim udział drużyny dziewcząt z Buska Zdroju, Nowego Korczyna, Promnika, Skarżyska-Kamiennej i Pińczowa.
Pierwsze miejsce zajęła LUKS Wisła Nowy Korczyn (10 pkt), drugie – UKS Promnik (8 pkt), trzecie – Victoria Pińczów (4 pkt), czwarte – SAP Skarżysko Kamienna (3 pkt) i piąte miejsce – MKS Busko Busko Zdrój (3 pkt).
Królem strzelców została Aleksandra Więckiewicz z LUKS Wisła Nowy Korczyn, a najlepszą zawodniczką Turnieju wybrano Monikę Ciacia z Victorii Pińczów. Najmłodszą zawodniczką była Oliwia Stawicka z SAP Skarżysko Kamienna. Wszystkie te dziewczęta otrzymały pamiątkowe statuetki, a 3 najlepsze zespoły – puchary.
Zespół Victorii Pińczów wystąpił w składzie: Monika Ciacia, Agnieszka Opara, Weronika Swat, Klaudia Kłys, Maria Skrzypek, Wiktoria Domagała, Kinga Koziara, Wioletta Puchała, Paulina Wites, Natalia Sowa, Marlena Boksa, Anna Bednarz, Monika Gałęziowska i Małgorzata Janik. Opiekunami drużyny są Jacek Pasternak i Rafał Sobolewski.
Puchary i nagrody wręczał wicestarosta Ryszard Barna.
Organizatorem Turnieju było Stowarzyszenie Piłki Nożnej Dziewcząt Victoria Pińczów, a nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Pińczowie.
Sponsorami imprezy były pińczowskie ciastkarnie – państwa Łyżwińskich i pani Elżbiety Stępień oraz Piekarnia Ponidzie.









