Nowe opłaty za wywóz odpadów
Podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Pińczowie, która odbyła się w środę 28 stycznia, radni ustalili nowe stawki za wywóz odpadów.
Za przyjęciem uchwały było 18 radnych, 2 było przeciw, a jeden wstrzymał się od głosowania.
Aktualne miesięczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi niesegregowanymi od gospodarstwa wynoszą: jednoosobowego – 12 zł, dwuosobowego – 24 zł, trzyosobowego – 35 zł, czteroosobowego – 45 zł, pięcioosobowego i więcej – 50 zł.
Miesięczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi segregowanymi od gospodarstwa wynoszą: jednoosobowego – 6 zł, dwuosobowego – 12 zł, trzyosobowego – 18 zł, czteroosobowego – 23 zł, pięcioosobowego i więcej – 28 zł.
Powyższe zmiany wprowadzono bez konieczności ponownego składania deklaracji.
Nowe, podwyższone stawki wynikają ze zmiany kosztów gospodarowania odpadami. Od września zaczęło działać wysypisko w Rzędowie, co pociągnęło za sobą zapowiadane już wcześniej zamknięcie wysypiska w Skrzypiowie. W związku z tym znacznie wzrosły koszty transportu. Zmianie uległy także stawki za składowanie.
Aby zmniejszyć wysokość opłat za wywóz odpadów, wszyscy mieszkańcy Gminy muszą zacząć je segregować. Jest to jedyna droga do obniżenia kosztów.




