Muzealne Dyktando
17 kwietnia 2015 | , | Wyświetleń: 1 210
W piątek, 17 kwietnia, w przeddzień Międzynarodowego Dnia Ochrony Zabytków w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyło się II Muzealne Dyktando.
Wzięło w nim udział 13 uczniów z pińczowskiego Liceum Ogólnokształcącego i obu Gimnazjów. W tym roku tekst przygotowany przez pana Andrzeja Dziubińskiego i konsultowany językowo przez profesora dr. hab. Ireneusza Bobrowskiego dotyczył Kościoła Nawiedzenia NMP w Pińczowie.
Prace sprawdzali panowie Tomasz Pietrzykowski wicedyrektor LO i Rafał Mazurek instruktor z PSCK.
Wyniki:
Pierwsze miejsce zajęła Natalia Błaszczak z LO, drugie – Paulina Gręda, a trzecie – Wiktoria Salamon, obie z Gimnazjum nr 1.
Oprócz dyplomów uczestnicy otrzymali bony prezentowe.









