Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Rowerzyści rozpoczną wakacje na trasach Powiatu Pińczowskiego.

1 komentarz

Gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym szkół podstawowych i gimn

4 maja 2015 | , | Wyświetleń: 731

Dnia 30 kwietnia 2015 roku Hala Widowiskowo – Sportowa POKSTiR gościła uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z gminy Pińczów, biorących udział w Ogólnopolskim Turnieju BRD.


Celem turnieju jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej
w szczególności poprzez:
1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.
2. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.
3. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.
4. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.
5. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.


Uczestnicy eliminacji rozwiązywali testy teoretyczne wiedzy o ruchu drogowym i wykonywali zadania praktyczne –  jazdę rowerem po torze sprawnościowym i udzielali pomocy przedmedycznej..


Klasyfikacja końcowa: 


Szkoły Podstawowe
1 miejsce Szkoła Podstawowa w Brześciu ,
2 miejsce Szkoła Podstawowa w Młodzawach,
3 miejsce Szkoła Podstawowa w Gackach,
4 miejsce Szkoła Podstawowa w Bogucicach,
5 miejsce Szkoła Podstawowa nr 1 w Pińczowie,
6 miejsce Szkoła Podstawowa w Zagości.


Gimnazja:
1 miejsce Zespół Szkół Gimnazjum nr 1 w Pińczowie,
2 miejsce Gimnazjum nr 2 w Pińczowie.






Nagrody i poczęstunek dla wszystkich uczestników turnieju ufundował Urząd Miejski w Pińczowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com