Uniwersytet Trzeciego Wieku zainaugurował nowy rok akademicki
W poniedziałek odbyła się uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2015/2016 Uniwersytetu Trzeciego Wieku działającego przy Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury. W uroczystości oprócz studentów, uczestniczyli także przedstawiciele władz miasta oraz Uniwersytetu Jana Kochanowskiego z Kielc. Po odśpiewaniu studenckiej pieśni „Gaudeamus igitur” przez chór Joannis Cantores immatrykulacji nowych studentów dokonała prof. dr hab. Bożena Matyjas a indeksy dla nowo przyjętych studentów wręczyła Poseł Renata Janik.
Odbył się też pierwszy wykład, który wygłosił Michał Konstanty Imosa na temat „Ponidzie mniej znane”.
Oprawę muzyczną uroczystości zapewniła orkiestra dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Pińczowie pod batutą Tadeusza Bartosa.
Pińczowski Uniwersytet Trzeciego Wieku działa w cyklu kształcenia dwuletniego. Nowy rok akademicki jest zarazem początkiem drugiej edycji kształcenia UTW. W ofercie zajęć UTW znajdują sie m.in. nauka języków obcych, zajęcia komputerowe, plastyczne, basen, zajęcia teatralne, muzyczne oraz wycieczki.









