Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Klezmerski w Starej Synagodze

0 komentarzy

500 dni pinczow.com

5 lipca 2001 | , | Wyświetleń: 1 968

A więc stało się – Serwis Internetowy Miasta Pińczów (w skrócie pinczow.com) obchodzi 500 dni swojego istnienia. Dużo się zmieniło od czasu kiedy powstał (no właśnie – a kiedy powstał to nasze pytanie konkursowe). Zaczynaliśmy od prostej strony, ubogiej graficznie i merytorycznie (kolejne etapy wyglądu możecie zobaczyć w archiwum). Dzięki temu, że zaczęło nas oglądać coraz więcej osób zdaliśmy sobię sprawę, że taki serwis jest potrzebny – zarówno mieszkańcom Pińczowa jak i ludziom, którzy stąd pochodzą a obecnie są albo poza miastem, albo nawet poza Polską. To nas cały czas dopingowało do rozwoju stron, których zaczęło powstawać coraz więcej. Zaczęliśmy gromadzić coraz obszerniejsze materiały i zaczynaliśmy współpracować z różnymi instytucjami. Tu wielkie podziękowania należą się p. Znojkowi (dyrektorowi Muzeum Regionalnego), p. Słoninie (dyrektorowi Biblioteki Publicznej), p. Naporze (dyrektorce Domu Kultury) i wielu innym życzliwym ludziom, którzy spojrzeli nas nas łaskawym okiem.
Pełną historię naszego rozwoju możecie zobaczyć – i na bieżąco śledzić na stronie z nowościami. A zebrało się już trochę tego. Najwięcej pracy poświeciliśmy chyba na ‘wrzucenie’ na nasze strony wspaniałego przewodnika po Pińczowie i okolicach, który polecamy wszystkim turystom. Za to, że mogliśmy to zrobić serdecznie dziękujemy p. Andrzejowi Dziubińskiemu autorowi “Przechadzki po Pińczowie i okolicach”.
Oprócz tego pod naszą egidą powstała strona Klubu Sportowego Nida Pińczów – przez dłuższy czas tworzona przez nas (fani podsyłali nam wyniki) a ostatnio stworzona zupełnie w nowej szacie graficznej przez braci Boniszewskich (kibiców Nidy). Pojawiły się też strony szkół pińczowskich: Gimnazjum nr 2, Szkoły Podstawowej nr 3 i LO Pińczów (wkrótce również strona SP Michałów) firmowane naszą nazwa, ale tworzone przez uczniów tychże szkół. To od nich mamy też duża część informacji na naszej witrynie.
Stworzyliśmy też kilka stron różnych okolicznych organizacji – m.in. Towarzystwa Przyjaciół Ponidzia, Biblioteki Publicznej, Muzeum Regionalnego, Powiatowego Urzędu Pracy, Poradni Pedagogiczno-Psychologicznej, Komendy Policji w Pińczowie, Gminy Złota, Stowarzyszenia Modzieży Europejskiej i wielu innych mniejszych.
Nasze działania zostały docenione i zauważone – potwierdza to chociażby wydanie naszego Serwisu na płycie CD ogólnopolskiej gazety Magazyn Internet czy objęcie przez nas patronatu medialnego nad Dniami Ponidzia 2000 i 2001. Poza tym na bieżąco współpracujemy z Gazeta Wyborczą oraz Pulsem Biznesu. Wyjątkowym docenieniem nas jest stała rosnąca oglądalność pinczow.com – obecnie średnio odwiedza nas 200 osób dziennie (co daje średnio 10000 wywołań dziennie) a od początku istnienia odwiedziło nas ok. 47000 osób (ponad 2 miliony wywołań). To chyba najbardziej mobilizuje nas do tworzenia i aktualizowania tych stron.
Co ciekawe już wkrótce damy Wam możliwość aktualizowania naszej strony – zmieni się cała technologia wykonania Serwisu – wszelkie dane z formularzy będą się pojawiały natychmiast (mowa tu o książce adresowej, ogłoszeniach, wiadomościach, itp.)
Dumni jesteśmy z tego, że tak dużo ludzi wpisało się do naszej książki adresowej i tak dużo ludzi z niej korzysta – dostajemy maile, że dzięki naszej stronie znalazło się nawzajem wielu znajomych, którzy wcześniej nawet nie mieli świadomości że ta czy inna osoba korzysta ze skrzynki e-mailowej. To cieszy że dzięki nam odnajdują się starzy znajomi. Powstała też strona stworzona przez jednego z absolwentów na której mogą się oni odnaleźć. Jeśli i wy macie taki pomysł – my go poprzemy jak tylko się da i zapewnimy wam informacje o nim na naszych stronach. Bo to przecież docelowo to ma na tym polegać, że to Wy będziecie współtworzyć te strony. Na razie możecie to robić wyrażając swoje zdanie na forum dyskusyjnym (ostatnio kompletnie odmienionym) oraz w książce gości.
Hmmm… zebrało się tego wszystkiego trochę i ciężko o wszystkim opowiedzieć. Może uda nam się wkrótce zorganizować jakieś spotkanie z nami, gdzie moglibyśmy opowiedzieć Wam o wszystkim co by Was interesowało. Może wtedy znaleźli by się ludzie chętni nam pomóc – bo jedyne na co narzekamy to brak ludzi na miejscu w Pińczowie, jako że jesteśmy studentami i w Pińczowie bywamy raczej rzadko. A przecież aktualne informacje to podstawa funkcjonowania dobrego Serwisu. Ostatnio jednak okazało się że w Pińczowie powstanie grupa młodych ludzi, którzy może wkrótce staną się głównymi reporterami pinczow.com.
Odkąd nad stroną zasiadł grafik zmieniła ona totalnie oblicze – mamy nadzieję, że się wam podobało. Piszę podobało, bo już wkrótce zmieni ona swoje oblicze graficzne i technologiczne. Tu już mogłaby się zacząć opowieść o przyszłości tych stron. Ale myślę, że przyszłość będzie kreowała się sama – my możemy uchylić rąbka tajemnicy, że od pewnego czasu trwają prace nad przebudową serwisu (czasem o tym wspominamy) i dostosowaniem go do najnowszych technologii. Mam nadzieję, że rezultaty będziecie mogli zobaczyć jeszcze przed końcem wakacji.
Mamy nadzieję, że będziemy dalej w stanie utrzymać się finansowo – jako, że utrzymanie serwera na jakim pracuje Serwis kosztuje nas ok. 1100 zł rocznie. A jedyne pieniądze jakie mamy pochodzą z reklam na naszych stronach – tu dziękujemy wszystkim firmom, które zechciały nam zaufać i umieścić swoje reklamy na naszych stronach – to również dzięki Wam istniejemy. Miejmy nadzieję, że nasza współpraca będzie nadal przebiegała pomyślnie. Tu chcielibyśmy też zaznaczyć (bo wiele osób o to pyta) że Urząd Miasta w Pińczowie w żaden sposób nie wspiera naszej działalności ani merytorycznie ani finansowo i serwis pinczow.com jest zupełnie od niego niezależny. Jak do tej pory nie znalazła się też ani firma czy instytucja, która chciałaby wesprzeć nasze działania (chodzi nam tu o wykupienie serwera na kolejny rok). Ale my się nie poddajemy i cały czas mamy nadzieję, że uda nam się utrzymać w Internecie.
To chyba tyle jak na krótkie wspomnienie 500 dni naszego istnienia. Mamy nadzieję, że dzięki Wam będziemy mogli w ten sposób przeżyć kolejne 500 a nawet 1000 dni. I będziemy mogli pisać jak najwięcej o naszym rodzinnym mieście, które może naprawdę poszczycić się wieloma walorami, które tylko należy odpowiednio wykorzystać do tego aby coraz więcej ludzi się tu pojawiało i miało ochotę wracać zawsze – mamy nadzieję, że my się do tego przyczyniamy naszą działalnością!
Jeszcze raz dziękujemy za to że z nami jesteście !

Udostępnij na:


Jedna odpowiedź do “500 dni pinczow.com”

  1. Morgan Friman pisze:

    To ile to już dni?

Dodaj komentarz
Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com