Obchody 320. rocznicy złożenia relikwii św. Prospera na Mirowie
Obchody rocznicowe rozpoczęła prelekcja Andrzeja Dziubińskiego O Mirowie, Reformatach i św. Prosperze .
Jerzy Puk – prezes Towarzystwa Przyjaciół Ponidzia zaprezentował nową książkę, wydaną przez TPP Klasztor OO. Franciszkanów – Reformatów w Pińczowie, autorstwa A. Dziubińskiego.
Widowisko multimedialne Miłość która promienieje przez wieki… – rzecz o św. Franciszku z Asyżu w wykonaniu młodzieży z Gimnazjum nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie.
Widowisko reżyserowała (scenariusz napisała również) pani Bożena Szatkowska – Mostek (w środku), a w próbach z młodzieżą wspierały ją panie Elżbieta Włodno – Furman i Agnieszka Strzelec.
Po uroczystym poświęceniu relikwii św. Prospera w kościele św. Jana Apostoła i Ewangelisty, wierni w procesji przeszli do kościoła na Mirowie.
Uroczystą mszę św. koncelebrował J.E. ks. Bp. Kazimierz Ryczan.
Św. Prosper Męczennik
Relikwie św. Prospera Męczennika przywiózł do Pińczowa kasztelanic bełski Stanisław Kazimierz Myszkowski (1660 – 1685), syn Franciszka, piątego ordynata. W młodości odbył on podróż edukacyjną do Włoch, gdzie przez kilka miesięcy 1679 roku studiował na uniwersytecie w Sienie. Pod koniec włoskiej wycieczki znalazł się w Rzymie, stolicy chrześcijaństwa, albowiem tego miasta polscy podróżni zazwyczaj nigdy nie omijali. Właśnie wtedy, 12 czerwca 1680 r., otrzymał owe relikwie, które ofiarowane przez papieża Innocentego XI, wręczył naszemu Myszkowskiemu kardynał Gaspare del Carpine, wikariusz generalny. Już w Polsce święte kości okazano biskupowi krakowskiemu, Janowi Małachowskiemu, który mocą swojego urzędu potwierdził ich autentyczność 26 maja 1682 r., a jednocześnie udzielił zezwolenia na propagowanie kultu.
Organizatorami obchodów byli: Towarzystwo Przyjaciół Ponidzia i Klasztor OO. Franciszkanów Reformatów. Patronat honorowy sprawowali: J.E. ks. Biskup dr Kazimierz Ryczan, o. Prowincjał Nikodem Gdyk, Wojewoda Świętokrzyski Bożentyna Pałka – Koruba oraz Wicemarszałek Województwa Zdzisław Wrzałka.