Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Kolejne kroki w walce z koronawirusem

3 komentarze

NIEBEZPIECZNA ZABAWA

11 maja 2020 | D.S, KPP w Pińczowie | Wyświetleń: 688
 
W minioną sobotę na terenie powiatu pińczowskiego doszło do niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem kierujących quadem i motocyklem. Przejażdżka 13 i 11-latka dla starszego z nich skończyła się pobytem w szpitalu.
O zdarzeniu policjantów powiadomił personel medyczny ze szpitala dziecięcego w Kielcach, gdzie trafił 13-latek, który miał się przewrócić na skuterze. Wszczęte w ten sposób dociekania mundurowych doprowadziły do ustalenia, że w sobotnie popołudnie dwóch małoletnich umówiło się na wspólną przejażdżkę po publicznej drodze. 11-latek wybrał się na nią quadem, a 13-latek motocyklem. Obaj jeździli w pobliżu swoich domów. W pewnym momencie, gdy młody kierujący quadem zatrzymał się, na jego tył najechał 13-latek na motocyklu, który przewrócił się na jezdnię. Przybyli na miejsce rodzice natychmiast zabrali go do szpitala, gdzie pozostał na dalszym leczeniu.

Policjanci wstępnie ustalili, że małoletni nie posiadający oczywiście żadnych uprawnień do kierowania tego typu pojazdami, wyjechali na drogę bez wiedzy rodziców. To jednak nie zwalnia opiekunów od odpowiedzialności za wyczyny swoich pociech.

Pamiętajmy, że motocykl, quad, skuter czy cross nie są zabawkami dla dzieci. To pojazdy dla ludzi w odpowiednim wieku i z odpowiednim przeszkoleniem. Bowiem nawet niewinna zabawa, w pobliżu domu, może skończyć się zagrożeniem dla zdrowia.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com