Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19

9 komentarzy

W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NAD RZEKĄ

16 lipca 2020 | D.S, KPP Pińczów | Wyświetleń: 677

Pińczowscy policjanci podjęli współpracę z pracownikami Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, której celem jest poprawa bezpieczeństwa osób przebywających w obszarze rzeki Nida. Kontrola linii brzegowej rzeki i jej wykorzystania przez wypoczywających oraz analiza spostrzeżeń pozwoli właściwie wytypować miejsca niebezpieczne i je oznakować aby zapobiegać groźnym sytuacjom.

Nida to niewątpliwie królowa świętokrzyskich rzek. Tysiące ludzi, gdy tylko robi się cieplej korzystają z jej uroków. Już wczesną wiosną pojawiają się tam wędkarze, później kajakarze, a w upalne dni ludzie zażywający kąpieli słonecznych i wodnych. W trosce o zapewnienie maksimum bezpieczeństwa pracownicy Zespołu Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych, jako zarządca tego obszaru wodnego, razem z policjantami podjęli współpracę mającą na celu kontrolę linii brzegowej rzeki i jej wykorzystania przez wypoczywających. Analiza spostrzeżeń pozwoli właściwie wytypować miejsca niebezpieczne i je oznakować aby zapobiegać groźnym sytuacjom.

Już teraz warto jednak pamiętać, że rzeka to osobliwe miejsce. Jest zmienna i nie należy zakładać, że  zawsze będzie taka sama. Zmienia się jej linia brzegowa, dno, głębokość, nurt. To z kolei stwarza zagrożenia dla uprawiających sporty wodne i kąpiących się. Szczególną uwagę i ostrożność należy zwrócić zwłaszcza na stopniach wodnych, gdzie poza nagłą zmianą swojego poziomu, woda wiruje i znacznie przyśpiesza. Tam nawet najlepsi pływacy mogą mieć problemy z utrzymaniem się na jej powierzchni. Dlatego tak ważne jest zwracanie uwagi na zalecenia wydawane przez zarządców obszarów wodnych, w tym umiejscowione w różnych miejscach znaki nakazu, zakazu i ostrzegawcze.

6 odpowiedzi na “W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO NAD RZEKĄ”

 1. Gosia pisze:

  Bardzo dobrze ze o tym pomyslano. A rzeka piekna.

 2. Gosia pisze:

  B. dobrze ze o tym pomyslano. A rzeka przepiękna.

 3. Berto pisze:

  Pani Gosiu to jaka w końcu ta rzeka jest: piękna czy przepiękna? Bo już się pogubiłem…

 4. Gosia pisze:

  Przepraszam, po prostu blednie wyslalam dwa razy komentarz. Ale rzeka jednak przepiękna. 😊🌈🐸

 5. mieszkaniec pisze:

  i ja popieram takie inicjatywy. Myślę tez, że policja w związku z budową ścieżek rowerowych ( pomijam ich jakość itd) powinna się przesiąść na rowery i na jednośladach przemierzać nasze miasto. Zobaczyć jakie są zachowania rowerzystów i kierowców, którzy często niestety nie zachowuja 1.5m od rowerów

 6. rybak pisze:

  łodzią z silnikiem spalinowym po tych łachach piachu ?

  łahahahahaha

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com