Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Informacja dla mieszkańców w sprawie transportu do punktów szczepień przeciwko COVID -19

9 komentarzy

Ciuchcia Expres Ponidzie wróci na tory

1 października 2020 | pinczow.com.pl, FB | Wyświetleń: 1 292
Wczoraj w Jędrzejowie miało miejsce podpisanie umów o współfinansowaniu kolejki wąskotorowej „Ciuchcia Expres Ponidzie”.
Zgodnie z zawartymi porozumieniem, 60% kosztów związanych z funkcjonowaniem kolejki poniesie samorząd województwa świętokrzyskiego, a pozostałe 40% samorządy powiatowe i gminne, przez których tereny przebiega trasa kolejki, czyli Gmina Pińczów, Powiat Pińczowski, Gmina Kije, Gmina Imielno, Powiat Jędrzejowski i Gmina Jędrzejów.
Nowym zarządcą w imieniu samorządu województwa będzie Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Dyrektor parków Pan Tomasz Hałatkiewicz zadeklarował, że kolejka wróci na trasę od 1 maja 2021 roku, lecz zanim to się stanie trzeba przeprowadzić kapitalny remont taboru, a także torów, wiaduktów oraz mostów. Przewidziano także odnowienie zabytkowych stacji w Jędrzejowie, Pińczowie i Hajdaszku. Aktualnie remontowana jest już stacja w Umianowicach, a niebawem planowane jest rozpoczęcie remontu budynku kolejki w Pińczowie.

8 odpowiedzi na “Ciuchcia Expres Ponidzie wróci na tory”

 1. upadekpinczowa pisze:

  i tu trzeba było się pojawić panie burmistrz bo ludzie ciuchcią przyjeżdżają i coś kupują i pieniądze zostawiają a nie jakaś zapyziała obwodnica

 2. Andrzej pisze:

  Była przecież Pani vice burmistrz 🙂

 3. bolek pisze:

  kiedy lotnisko Pinczow?

 4. Gosia pisze:

  Jaka jest trasa ciuchci jedzie z Pińczowa czy do Pińczowa?

 5. Morgan Friman pisze:

  Omija Pińczów.

 6. Gosia pisze:

  Dziękuję za odpowiedź szkoda

 7. andrzej pisze:

  Co za bzdura, nie omija Pińczowa. Kolejka zawsze jeździła przez Pińczów, a od lat około 20, zarówna przyjeżdża jak i wyjeżdża z Pińczowa. Tzn. od 20 lat zawsze były dwa pociągi, jeden Jędrzejów-Pińczów-Jędrzejów, a drugi Pińczów – Umianowice-Pińczów.
  I jak czytamy w przyszłym roku kolejka ma wrócić na trasę i jak dobrze pójdzie do Pińczowa też, muszą w tym celu przede wszystkim odbudować spalony mostek pod. Skowronem. – spłonął tej wiosny przy okazji wypalania traw, choć niektórzy twierdzą że to celowe podpalenie mostka było.

 8. Gość pisze:

  Jeśli ciuchcia wróci na trasę 1 maja 2021, to lepiej do niej nie wsiadać. Tu nie chodzi tylko o spalony mostek. Torowisko na całym odcinku od jędrzejowa do pińczowa jest kompletnie zniszczone. Nie chce mi się wierzyć, że samorządy wydadzą MILIARDY na porządny remont. Zamiast ratować trupa i ryzykować wykolejenie powinni zrobić sieć ścieżek rowerowych od jędrzejowa wiślicę. Mielibyśmy piękną atrakcję turystyczną, duż tańszą do utrzymania i bardziej atrakcyjną.
  Ale na tym sie nie wyciągnie kasy z UE, więc interesu sie nie zrobi 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com