Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Zawody strzeleckie odwołane

0 komentarzy

Ciuchcia Expres Ponidzie wróci na tory

1 października 2020 | pinczow.com.pl, FB | Wyświetleń: 1 159
Wczoraj w Jędrzejowie miało miejsce podpisanie umów o współfinansowaniu kolejki wąskotorowej „Ciuchcia Expres Ponidzie”.
Zgodnie z zawartymi porozumieniem, 60% kosztów związanych z funkcjonowaniem kolejki poniesie samorząd województwa świętokrzyskiego, a pozostałe 40% samorządy powiatowe i gminne, przez których tereny przebiega trasa kolejki, czyli Gmina Pińczów, Powiat Pińczowski, Gmina Kije, Gmina Imielno, Powiat Jędrzejowski i Gmina Jędrzejów.
Nowym zarządcą w imieniu samorządu województwa będzie Zespół Świętokrzyskich i Nadnidziańskich Parków Krajobrazowych. Dyrektor parków Pan Tomasz Hałatkiewicz zadeklarował, że kolejka wróci na trasę od 1 maja 2021 roku, lecz zanim to się stanie trzeba przeprowadzić kapitalny remont taboru, a także torów, wiaduktów oraz mostów. Przewidziano także odnowienie zabytkowych stacji w Jędrzejowie, Pińczowie i Hajdaszku. Aktualnie remontowana jest już stacja w Umianowicach, a niebawem planowane jest rozpoczęcie remontu budynku kolejki w Pińczowie.

7 odpowiedzi na “Ciuchcia Expres Ponidzie wróci na tory”

 1. upadekpinczowa pisze:

  i tu trzeba było się pojawić panie burmistrz bo ludzie ciuchcią przyjeżdżają i coś kupują i pieniądze zostawiają a nie jakaś zapyziała obwodnica

 2. Andrzej pisze:

  Była przecież Pani vice burmistrz 🙂

 3. bolek pisze:

  kiedy lotnisko Pinczow?

 4. Gosia pisze:

  Jaka jest trasa ciuchci jedzie z Pińczowa czy do Pińczowa?

 5. Morgan Friman pisze:

  Omija Pińczów.

 6. Gosia pisze:

  Dziękuję za odpowiedź szkoda

 7. andrzej pisze:

  Co za bzdura, nie omija Pińczowa. Kolejka zawsze jeździła przez Pińczów, a od lat około 20, zarówna przyjeżdża jak i wyjeżdża z Pińczowa. Tzn. od 20 lat zawsze były dwa pociągi, jeden Jędrzejów-Pińczów-Jędrzejów, a drugi Pińczów – Umianowice-Pińczów.
  I jak czytamy w przyszłym roku kolejka ma wrócić na trasę i jak dobrze pójdzie do Pińczowa też, muszą w tym celu przede wszystkim odbudować spalony mostek pod. Skowronem. – spłonął tej wiosny przy okazji wypalania traw, choć niektórzy twierdzą że to celowe podpalenie mostka było.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com