450. rocznica śmierci Mikołaja Reja
W piątek, 15 listopada w Muzeum Regionalnym w Pińczowie odbyła się konferencja poświęcona postaci Mikołaja Reja.
O jego twórczości literackiej mówiła dr hab. Małgorzata Krzysztofik z UJK w Kielcach, zaś pastor Wojciech Leszczyński, dyrektor Kolegium Teologicznego KChWE w Warszawie, przybliżył temat ewangelickich poszukiwań Mikołaja Reja. Mówił też o powiązaniach ojca literatury polskiej i zwolennika reformacji z samym Pińczowem.
Podczas spotkania młodzież z pińczowskiego liceum recytowała poezję Mikołaja Reja, a członkowie pińczowskiego klubu Signum Polonicum prezentowali stroje historyczne nawiązujące do epoki.
Konferencji towarzyszyła wystawa eksponatów udostępnionych przez Muzeum ?Dworek Mikołaja Reja? w Nagłowicach.
Organizatorami byli Muzeum Regionalne oraz Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Pińczowie.
Patronat honorowy sprawował burmistrz Miasta i Gminy Pińczów.
Przybyłych gości przywitali dyrektor MR pani Justyna Dziadek oraz pastor Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej w Pińczowie Sławomir Barańczak.



















