Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Rowerzyści rozpoczną wakacje na trasach Powiatu Pińczowskiego.

1 komentarz

Koncert Charytatywny

8 listopada 2014 | , | Wyświetleń: 1 544

7 listopada w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Koncert Charytatywny promujący ideę „Szlachetnej Paczki” – ogólnopolskiego projektu mającego na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.


W Pińczowie do akcji włączyło się Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego, które było również organizatorem Koncertu. Jak powiedziała nam liderka Rejonu Pińczów pani Katarzyna Basąg, to właśnie w Gimnazjum zebrała się grupa wolontariuszy chętnych poświęcić swój wolny czas tak szlachetnej idei, jaką jest pomoc ludziom potrzebującym. 


Zadaniem wolontariuszy, czyli grupa „Super W” jest wyszukiwanie rodzin w potrzebie, następnie spotykanie z nimi, diagnoza ich sytuacji, poznanie ich konkretnych potrzeb oraz podjęcie decyzji o włączeniu do projektu. Paczka pomaga rodzinom, które mają chore lub niepełnosprawne dzieci, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, doświadczonym przez chorobę czy jakieś nieszczęście oraz rodzinom wielodzietnym i rodzicom samotnie wychowującym dzieci.
Już 22 listopada zostanie otwarta baza rodzin, którą będzie dostępna na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl


– Poprzez system internetowy, każdy będzie mógł wybrać rodzinę, której chciałby pomóc. Czekamy na wielu Darczyńców i Dobroczyńców, którzy mają wielkie serca i wspomogą akcję. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny – robią paczkę, natomiast Dobroczyńcy wspierają projekt finansowo – mówiła pani Basąg.


Finał akcji, czyli rozwożenie paczek odbędzie się w dniach 13 i 14 grudnia tego roku. – Mamy nadzieję, że włączą się Państwo do tej akcji. Ważne jest również to, że rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy materialnej otrzymują także nadzieję na lepsze jutro  – dodała pani Katarzyna.


W koncercie wystąpili między innymi:
Uczestniczka programu The Voice of Poland Magdalena Paradziej  z zespołem, Anna Puchała, Martyna Strzelec, Nicola Bębenek, Paula Milner, Katarzyna Kwapisz, Maciej Kmita, Robert Strzelec, Patryk Badurak, Kamil Latocha, Zosia Połetek, Magdalena Kwiecień, Magdalena Bogdan i inni byli uczniowie szkoły oraz przyjaciele akcji.


Honorowy patronat nad imprezą sprawował burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.






więcej zdjęć w galerii Przeglądu Ponidzia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com