Koncert Charytatywny
7 listopada w Pińczowskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Koncert Charytatywny promujący ideę „Szlachetnej Paczki” – ogólnopolskiego projektu mającego na celu niesienie pomocy najbardziej potrzebującym.
W Pińczowie do akcji włączyło się Gimnazjum nr 2 im. Adolfa Dygasińskiego, które było również organizatorem Koncertu. Jak powiedziała nam liderka Rejonu Pińczów pani Katarzyna Basąg, to właśnie w Gimnazjum zebrała się grupa wolontariuszy chętnych poświęcić swój wolny czas tak szlachetnej idei, jaką jest pomoc ludziom potrzebującym.
Zadaniem wolontariuszy, czyli grupa „Super W” jest wyszukiwanie rodzin w potrzebie, następnie spotykanie z nimi, diagnoza ich sytuacji, poznanie ich konkretnych potrzeb oraz podjęcie decyzji o włączeniu do projektu. Paczka pomaga rodzinom, które mają chore lub niepełnosprawne dzieci, osobom starszym, samotnym, niepełnosprawnym, doświadczonym przez chorobę czy jakieś nieszczęście oraz rodzinom wielodzietnym i rodzicom samotnie wychowującym dzieci.
Już 22 listopada zostanie otwarta baza rodzin, którą będzie dostępna na stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl.
– Poprzez system internetowy, każdy będzie mógł wybrać rodzinę, której chciałby pomóc. Czekamy na wielu Darczyńców i Dobroczyńców, którzy mają wielkie serca i wspomogą akcję. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny – robią paczkę, natomiast Dobroczyńcy wspierają projekt finansowo – mówiła pani Basąg.
Finał akcji, czyli rozwożenie paczek odbędzie się w dniach 13 i 14 grudnia tego roku. – Mamy nadzieję, że włączą się Państwo do tej akcji. Ważne jest również to, że rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy materialnej otrzymują także nadzieję na lepsze jutro – dodała pani Katarzyna.
W koncercie wystąpili między innymi:
Uczestniczka programu The Voice of Poland Magdalena Paradziej z zespołem, Anna Puchała, Martyna Strzelec, Nicola Bębenek, Paula Milner, Katarzyna Kwapisz, Maciej Kmita, Robert Strzelec, Patryk Badurak, Kamil Latocha, Zosia Połetek, Magdalena Kwiecień, Magdalena Bogdan i inni byli uczniowie szkoły oraz przyjaciele akcji.
Honorowy patronat nad imprezą sprawował burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierz Badurak.




więcej zdjęć w galerii Przeglądu Ponidzia




