Dni Otwarte Szkoły w Staszicu
11 kwietnia br. w pińczowskim „Staszicu” odbyły się tzw. Dni Otwarte Szkoły, podczas których uczniowie klas trzecich gimnazjum oraz ich opiekunowie mieli okazję zapoznać się z bogatą ofertą edukacyjną szkoły, mogli z bliska przyjrzeć się jej nowoczesnemu zapleczu, m.in. salom do zajęć praktycznych, nauki informatyki czy też języków obcych, wyposażonych w najnowszy sprzęt multimedialny i audiowizualny.
Oferta szkoły:
W Zespole Szkół Zawodowych w Pińczowie otwarte będą oddziały kształcące zarówno w tradycyjnych, jak i nowoczesnych zawodach, takich jak: technik handlowiec, technik ekonomista, technik mechanik, technik pojazdów samochodowych, technik informatyk, technik budownictwa, technik usług fryzjerskich, technik technologii żywienia, technik energetyk, technik geodeta, technik drogownictwa, technik architektury krajobrazu, technik obsługi turystycznej czy technik ochrony środowiska.
Z kolei uczniowie, którzy planują naukę w zasadniczej szkole zawodowej mogą także wybierać spośród wielu propozycji. Szkoła oferuje bowiem kształcenie w zawodach – mechanik pojazdów samochodowych, mechanik monter maszyn i urządzeń, elektromechanik, operator obrabiarek skrawających, blacharz, ślusarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter instalacji i urządzeń sanitarnych, murarz, dekarz, cieśla, stolarz, monter konstrukcji budowlanych, monter izolacji budowlanych, elektryk (uprawnienia SEP), cukiernik, piekarz, rzeźnik-wędliniarz, fryzjer. Zajęcia praktyczne odbywają się w Warsztatach Szkolnych Zespołu Szkół Zawodowych lub zakładach pracy. Warto podkreślić, że w Warsztatach Szkolnych znajdują się ośrodki egzaminacyjne, gdzie przeprowadzane są egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe uczniów zasadniczych szkół zawodowych.
Co więcej, absolwenci gimnazjum, którzy chcą kształcić się w tradycyjnym, 3-letnim liceum ogólnokształcącym, mogą wybrać również „Staszica”.
W „Staszicu” są realizowane obecnie projekty unijne. Projekt pn. „Pracownik na miarę pracodawcy”, prowadzony w ramach Wspólnotowego Programu Leonardo da Vinci, to ogromna szansa dla uczniów Technikum Budowlanego, którzy odbywają praktyki w Wielkiej Brytanii. Inna grupa młodzieży ze „Staszica”, uczestnicząca w projekcie „Budujemy fundamenty pod europejską karierę zawodową”, miała już możliwość odbycia stażu w Wielkiej Brytanii. Wszyscy uczniowie podkreślają wielkie znaczenie i zalety takiego życiowego doświadczenia.
Oprócz praktyk zawodowych za granicą, najaktywniejsi uczniowie i laureaci konkursów z Zespołu Szkół Zawodowych w Pińczowie, dzięki zaprzyjaźnionym biurom europoselskim, już od kilku lat, w nagrodę, wyjeżdżają do Brukseli.













