Ferie w Pińczowie
„Ferie na sportowo” tak nazywała się impreza rodzinna zorganizowana przez Stowarzyszenie Młodzieży Europejskiej oraz Gimnazjum nr 1 w Pińczowie.
Na hali sportowej przy ul. 7 Źródeł rywalizowały w niedzielę między sobą cztery drużyny piłkarskie: STowarzyszenie Młodzieży Europejskiej, Telekomunikacja Polska S.A, Komenda Powiatowa Policji oraz Pizzeria „Piwniczka”.
Turniej rozpoczął się od meczu Stowarzyszenia i „Piwniczki”, zakończył się wynikiem 1:4. Hatrickiem popisał się zawodnik pizzerii Ryszard Maj. Kolejne spotkanie odbyło się pomiędzy TP S.A a KPP w którym to mundurowi okazali sie lepsi i po 20 min. meczu zeszli z parkietu z dorobkiem bramkowym 3:0. Pogromem 6:1 zakończyła sie rozgrywka TP S.A. i SME, tak wysoką wygraną „łącznicy” zawdzięczają Albertowi Baładze, który na swoje konto oddał trzy celne strzały do bramki przeciwnika.
Miłą przerwą dla drużyn i zgromadzonych kibiców był występ artystyczny młodzieży gimnazjalnej. Dziewczęta pod opieką pani Marii Łaganowskiej zaprezentowały w sposób satyryczny pokaz mody prowadzony przez Małgorzatę Jadowską i Paulinę Krakowską. Można było zobaczyć ubiory różnej profesji, jak też starożytne stroje egipskie, łowieckie i inne.
Po gromkich brawach dla dziewcząt następną rozgrywkę rozpoczęły zespoły pizzerii i Policji. Przy dość wyrównanym poziomie gry obu drużyn, jednak to ekipa „Piwniczki” zeszła zwycięzko przy stanie 2:1, po obu bramkach Sebastiana Frąckiewicza. Na upragnioną wygraną w swym ostatnim meczu liczył zespół SME. Po ciężkim meczu co sugeruje „hokejowy wynik” w ostatnich minutach na 4:3 dla Stowarzyszenia wynik meczu ustalił Paweł Gidek.
Remisem zakończyło się ostatnie spotkanie drużyn pizzerii – TP S.A. Trzecią i wyrównującą bramkę po jednej z ładniejszych akcji w tych rozgrywkach zdobył Grzegorz Janczura.
Przypominamy zatem, wyniki poszczególnych meczów wraz z ostateczną tabelą.
Stowarzyszenie Młodzieży Europejskiej – Pizzeria „Piwniczka” 1:4
Telekomunikacja Polska S.A Pińczów – Komenda Powiatowa Policji 0:3
SME – TP S.A. 1:6
Pizzeria – KPP 2:1
SME – KPP 4:3
Pizzeria – TP S.A 3:3
Tabela końcowa:
1. Pizzeria „Piwniczka” 7 pkt
2. Telekomunikacja Polska S.A. 4 pkt
3. Stowarzyszenie Młodzieży Europejskiej 3 pkt
Komenda Powiatowa Policji 3 pkt
Uroczyste wręczenie dyplomów na ręce kapitanów drużyn złożył dyrektor Gimnazjum nr 1 pan Mirosław Madej.
Niedzielna impreza była rozgrzewką przed zbliżającymi się zawodami w halowej piłce nożnej organizowanej przez pińczowski MOSiR, na który serdecznie zapraszamy 10 lutego do hali sportowej przy 7 Źródeł.



