II Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet
W dniu 26.01 w hali Widowiskowo-Sportowej w Pińczowie odbył się II Halowy Turniej Piłki Nożnej Kobiet o Puchar Prezesa Kluby Victoria Pińczów. W turnieju wzięło udział 6 zespołów : LUKS Wisła Nowy Korczyn, Stal Kunów, Łysica Bodzentyn, TOPSPiN Promnik, Kadra ŚZPN U-15 oraz gospodarze- Victoria Pińczów.
Pierwsza faza turnieju to rywalizacja w dwóch grupach. Po niej rozegrano dwa półfinały:
1. Łysica Bodzentyn – Stal Kunów 0:1
2. TOPSPiN Promnik – LUKS Wisła Nowy Korczyn 0:1
Mecz o 5 miejsce
Victoria Pińczów – Kadra ŚZPN 3:2
Mecz o 3 miejce
Łysica Bodzentyn – TOPSPiN Promnik 3:2
Finał
Stal Kunów – LUKS Wisła Nowy Korczyn 5:1
Tabela końcowa turnieju:
1. Stal Kunów
2. LUKS Wisła Nowy Korczyn
3. Łysica Bodzentyn
4. TOPSPiN Promnik
5. Victoria Pińczów
6. Kadra ŚZPN U-15
Najskuteczniejszą zawodniczą turnieju została Anna Szostak ( Stal Kunów). Decyzją trenerów najlepsza bramkarką została wybrana Aleksandra Jakubowska ( TOPSPiN Promnik) a najmłodsza zawodniczką- Basia Strojna ( Victoria Pińczów). Wymienione piłkarski otrzymały okolicznościowe statuetki a zespoły „ z podium” okazałe puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Pińczowie, które objęło patronatem turniej.
Organizowane przez nasze Stowarzyszenie turniej niewątpliwie przyczyni się do popularyzacji piłki nożnej kobiecej na Ponidziu i mamy nadzieję, że już na stałe wpisze się w kalendarz imprez sportowych w naszym mieście. Dla naszej młodej drużyny, która dopiero stawia pierwsze kroki w przygodzie z piłką nożną, możliwość rywalizacji z czołowymi zespołami III Ligi Kobiet gr. świętokrzyska to kolejne doświadczenie i i nauka piłkarskiego rzemiosła, które- mamy nadzieję- będzie procentować w przyszłości.
Organizacja i sam przebieg turnieju nie byłby możliwy bez osób oraz instytucji, które pomogły nam w sposób wymierny. Dlatego tez w tym miejscu zarząd, zawodniczki oraz trenerzy Stowarzyszenia Sportowego Piłki Nożnej Kobiet VICTORIA PIŃCZÓW pragnie podziękować Starostwu Powiatowemu w Pińczowie, Panu Andrzejowi Łyżwińskiemu- właścicielowi Cukiernii M. Łyżwińska, Panu Krzysztofowi Wąsikowi, Monice Baładze, Grzegorzowi Tobole, Dominikowi Kłysowi oraz kierownictwu i pracownikom Hali Widowiskowo- Sportowej w Pińczowie.














