Inauguracja Roku Kulturalno – Oświatowego
W siedzibie pińczowskiej filii Akademii Świętokrzyskiej odbyła się Inauguracja Roku Kulturalno – Oświatowego 2003/2004 w powiecie pińczowskim. Cykliczną już uroczystość zaszczyciło swoją obecnością szerokie grono władz wojewódzkich, powiatowych i gminnych. W głównej części spotkania wręczono nagrody ludziom zajmującym się edukacją oraz rozwijaniem kultury w naszym regionie. Z rąk Starosty Pińczowskiego nagrody i odznaczenia otrzymali m.in. przedstawiciele władz, lokalni twórcy kultury i sztuki, pracownicy oświaty oraz grupa wyróżniających się uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Uroczystość zakończyła recytacja poezji oraz prezentacja młodzieżowych zespołów muzycznych i tanecznych. Na miejscu można było także obejrzeć i kupić dzieła lokalnych twórców.




