Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Rowerzyści rozpoczną wakacje na trasach Powiatu Pińczowskiego.

0 komentarzy

Kulig pierwszaków ze Szkoły Podstawowej nr 1

12 lutego 2015 | , | Wyświetleń: 930

W środę 04.02.2015r. klasy I b i I d ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pińczowie wraz ze swoimi wychowawcami i opiekunami wyruszyły na zimową wyprawę, w motkowickie lasy.
Pogoda dopisała. Kulig oraz przejażdżka jeepem odbyły się szlakiem, który prowadził przez piękny las przepełniony zimowym krajobrazem. Dzieci widziały paśniki, leśną zwierzynę (sarny, jelenie). Na polanie czekało na uczestników palące się ognisko, przy którym każdy mógł usmażyć na kiju kiełbasę i zjeść ją oraz gorąca herbata i słodkości. Myśliwi opowiedzieli m.in. o pracy leśnika, o potrzebie dokarmiania zimą zwierząt. Dzieci były zachwycone, ale to nie był koniec atrakcji. W związku z faktem, iż niebawem rozpoczynają się ferie policjant poprowadził pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas ferii. Na zakończenie uczestnicy otrzymali od organizatorów pamiątki w postaci książeczek. Dzieci wróciły do szkoły  zadowolone. Czekający rodzice widzieli uśmiechnięte buzie swoich pociech wysiadające z autokaru. Dzieci długo jeszcze dzieliły się z nimi swoimi odczuciami i wrażeniami z tej wyprawy.












UCZESTNICY WYPRAWY I RODZICE DZIECI PRAGNĄ PODZIĘKOWAĆ ORGANIZATOROWI – KOŁU ŁOWIECKIEMU NR 2 W JĘDRZEJOWIE:
PREZESOWI KOŁA: PANU LESZKOWI OZIORO
ŁOWCZEMU KOŁA: PANU PAWŁOWI CHRZANOWSKIEMU
MYŚLIWYM: PANU PRZEMYSŁAWOWI BIKOWI
PANU ARTUROWI CHABIŃSKIEMU
PANU TOMASZOWI KOWALCZYKOWI
ZA PRZYGOTOWANIE I ZREALIZOWANIE WSPANIAŁEJ, ZIMOWEJ WYPRAWY
W MOTKOWICKIE LASY.
DZIĘKUJĄ ZA LICZNE ATRAKCJE ORAZ ZA WSPANIAŁĄ ATMOSFERĘ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com