Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Uwaga, maturzyści LO w Pińczowie – rocznik 1976!

0 komentarzy

Kursy POWER w pińczowskiej jednostce

23 lipca 2020 | kpt. Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 1 006

Podniesienie kwalifikacji zawodowych, ułatwienie powrotu na rynek pracy po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności  to tylko niektóre założenia Programu Edukacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – POWER.

Głównym celem realizowanego przez Służbę Więzienną projektu jest wzrost aktywności zawodowej i społecznej więźniów oraz zwiększenie ich zdolności do zatrudnienia. Nabycie przez skazanych nowych umiejętności zawodowych ma za zadanie zwiększyć szanse na wyjście z obszaru zagrożonego wykluczeniem społecznym i spowodować odnalezienie się na rynku pracy po opuszczeniu jednostki penitencjarnej. Projekt jest odpowiedzią na  potrzeby lokalnego rynku pracy i występujących w nich deficytów zawodowych.

Obostrzenia epidemiologiczne, które zostały wprowadzone w naszej jednostce w marcu 2020 roku nie oznaczają, że funkcjonariusze Zakładu Karnego w Pińczowie mają mniej obowiązków. Właśnie jesteśmy na etapie przygotowań kursów zawodowych doszkalających osadzonych w ramach programu edukacyjnego POWER. W planach mamy  zorganizowanie 6 kursów doszkalających w następujących profesjach: asystent osoby niepełnosprawnej, technolog robót wykończeniowych, ogrodnik terenów zieleni, brukarz i glazurnik.  Planujemy przygotować do zawodu 72 osadzonych, którzy najpierw odbędą zajęcia  teoretyczne, by później przejść do praktyki.  Planowany termin ich rozpoczęcia to koniec lipca.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com