Majówka
1 maja 2007 | , | Wyświetleń: 737
Szczęśliwi i uśmiechnięci wrócili uczestnicy majowego rajdu po Ponidziu.
Z Góry Zamkowej i Garbu Pińczowskiego podziwiali piękno Doliny Nidy i budzącą się do życia przyrodę.
Uczestnikami rajdu jak co roku byli uczniowie SP nr 1 w Pińczowie, a dołączyli do nich pierwszy raz koledzy z SP nr 2.




Ze względu na pogodę planowaną trasę rajdu Pińczów – Skowronno skrócono. Po dojściu do tarasu widokowego „za mleczarnią” dzieciaki zeszły do wsi Kopernia, a następnie doszły wzdłuż starorzecza z powrotem do Pińczowa.
Organizatorem rajdu był Andrzej Dziubiński – nauczyciel historii z „Jedynki”.

Widok na Pińczów z błoni pod Kopernią.




