Oddaj głos na projekt w budżecie obywatelskim
Od 1 do 20 września, mieszkańcy Miasta Pińczowa mogą głosować na wybrane projekty, które zostały zweryfikowane pozytywnie przez Zespół Opiniujący do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego. Głosować może każda osoba zamieszkała w Pińczowie, która w dniu głosowania ukończyła 16 lat. Głosy można oddawać w sześciu wyznaczonych lokalach na terenie miasta oraz za pośrednictwem poczty elektronicznej lub faxem.
Zespół Opiniujący, na posiedzeniu, które odbyło się 11 lipca, spośród 22 projektów wybrało 13, które zostały zakwalifikowane do głosowana przez obywateli. 5 wniosków zostało zweryfikowane negatywnie ze względu na brak możliwości realizacji, a 4 zostały odrzucone ze względów formalnych.
„Część projektów musieliśmy odrzucić z ciężkim sercem ze względów formalnych (m.in. jeśli ktoś, tak jak LOK, deklarował koszty w granicach 120 tys. przy zasadzie, że jeden projekt nie może przekroczyć „setki”). Owszem, może te zasady trzeba zmienić, udoskonalić, ale to już zadanie na przyszły rok”. Powiedział nam Maciej Kmita – Radny Miasta Pińczowa oraz członek Zespołu Opiniującego tegoroczny budżet obywatelski, który gorąco zachęca do oddawania głosów na swoich faworytów.
Na realizację projektów Urząd Miasta i Gminy Pińczów przeznaczy ponad 520 tysięcy złotych.
Projekty na które można oddawać swoje głosy przedstawiamy poniżej:
– Informacja w zasięgu ręki – infokiosk w parku miejskim w Pińczowie, koszt – 12 000 zł
– Siłownia pod chmurką na osiedlu Podgórze, koszt – 37 000 zł
– Raj dla dzieci, wygoda dla rodziców – plac zabaw na plaży (OSiR), koszt – 70 000 zł
– Ścieżka zdrowia dla malucha (Przedszkole Nr 3), koszt – 37 000 zł
– Budowa chodnika przy ulicy Bednarskiej, koszt – 99 000 zł
– Budowa chodnika przy ulicy Wiosennej w Pińczowie, koszt – 95 000 zł
– Sekcja piłki ręcznej dla dzieci roczniki 2006-2002 (Zespół Szkół Nr 1, ul. 7 Źródeł 7), koszt – 50 000 zł
– Mały plac zabaw + siłownia pod chmurką (osiedle Witosa), koszt – 50 000 zł
– Wykonanie oświetlenia ulicznego ul. Sikorskiego 9, koszt – 14 000 zł
– Wykonanie chodnika ul. H. Kołłątaja 8, koszt – 8000 zł
– Wykonanie parkingu ul. Jana Pawła II, koszt – 50 000 zł
– Wykonanie parkingu ul. Sikorskiego, koszt – 50 000 zł
– Wykonanie parkingu ulica Piastowska, koszt – 40 000 zł
Na jeden z powyższych projektów można głosować w następujących miejscach:
- Urząd Miejski w Pińczowie, ulica 3 Maja 10,
- Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Pińczowie, ulica Nowy Świat 3,
- Zespół Szkół Nr 1 w Pińczowie, ulica Szkolna 2,
- Muzeum Regionalne w Pińczowie, ulica Marszałka J. Piłsudskiego 2a
- Zespół Szkół w Pińczowie, ulica 7 Źródeł 7,
- Gimnazjum Nr 2 w Pińczowie, ulica 1 Maja 5.
Głosowanie zostanie przeprowadzone w dni robocze, w godzinach pracy wyżej wymienionych instytucji. Kartę do głosowania można pobrać ze strony www.pinczow.com.pl.
Wypełnioną kartę można także przesłać na adres poczty: sekretariat@pinczow.com.pl lub fax Urzędu Miejskiego numer fax. 41 357 26 45.





45 odpowiedzi do “Oddaj głos na projekt w budżecie obywatelskim”
Chodniki i parkingi i oświetlenie są w gestii Urzędu Miejskiego ,
i burmistrz na wniosek radnych to robi zrobi !!!!
Tak ,że szkoda waszego głosu z budżetu obywatelskiego !!!!!!
Do wiki
Oczywiście chodniki, parkingi, drogi, oświetlenie -miasto, gmina i S.M. !
tak to się robi teraz na osiedlu Podgórze na
wniosek radnych. A pieniądze z budżetu obywatelskiego należy
przeznaczyć na takie inwestycje ,na które Urząd Miejski
nie da pieniędzy np. siłownie, ścieżki itp.
zgadzam się z mieszkanką. Budżet obywatelski powinien być przeznaczony na inwestycje których gmina nie ma w swoich kompetencjach a służą mieszkańcom.
a może Sekcja piłki ręcznej dla dzieci roczniki 2006-2002 🙂 Tak naprawdę ważne by zagłosować, jest ponad 500 tysiecy na wydanie. To pierwszy taki budzet, za rok bedzie kolejny. Pokazmy że w Pińczowie nie tylko marudza na forum. Zróbmy frekwencje taką jakiej się nie spodziewają. To nic nie kosztuje a mozna zyskać wiele.
W Pińczowie niezbędna jest ścieżka rowerowa. nie ma ani jednego metra W dzisiejszych czasach to wstyd……
Zgłaszałem projekt połączenia ścieżki rowerowej Busko-Jędrzejów. Niestety przegłosowano chodniki, parkingi, drogi, oświetlenie czyli to co jest obowiązkiem miasta, gminy i S.M. Pan Burmistrz jak i Pani prezes S.M. są zadowoleni z zaangażowania mieszkańców w walce o parking, oświetlenie ulic, łatanie dziur w drodze. Dajcie linka na co idą pieniądze z naszych podatków z wyjątkiem spłaty odsetek od pożyczek. Jaki jest dług miasta na 2016r. ile wynosi koszt obsługi długu?
hmm… na który chodnik by tu się zdecydować… banda idi**ów , oczywiście ciekawe projekty nie przeszły…
Podoba mu sie pomysl ze sciezka zdrowia dla maluchow . super
Ja bym proponował by nasz mądrala z gminy z własnej kieszeni odkopał piękny strumyk, który zakopano pod ziemię w wąwozie przy górze zamkowej.
Jakim trzeba być ograniczonym by zamiast wyeksponować taką wspaniałą ozdobę tego zakątka urokliwą strugę wpuścić ją w kanał, a przepiękny wąwóz wyłożyć najtandetniejszą betonową kostką, zamiast przynajmniej jakąś kostką granitową. W Kielcach stare ulice wieleset mietrów tak się wykłada. Aha dziś Urząd Miejski przeprowadzał generalną próbę przed przyjazdem prezydenta, wodotrysków szambowych na Republiki. Widok wspaniały, zapach cudowny,przechodnie uszczęśliwieni perlistym opryskiem, tylko dzieci w szkole obok i mieszkańcy dostali jakiejś dziwnej wysypki i liszajów. No cóż jak nie ma źródlanej strugi pod zamkową to dla hołoty jest struga szambowa na Republiki.
Ścieżka rowerowa potrzebna . Czy się kiedyś doczekamy ?
Ludzie, to jest farsa, tak się zrobi, że wygra „nasz projekt” i może dołączy się jeszcze jakiś jeden. Kto stąd to wie co znaczy nasz projekt = gleba. A lokalna społeczność ma jakieś nadzieje i plany. Oj szaleni, tyle lat władzy, a jeszcze nie wiecie na co ją stać?
Pójdzmy zaglosowac. Moze to cos zmieni. Tak czy siak z chęcia bym dopisał ścieżke rowerową do tej jakże „ciekawej” listy.
Raj dla dzieci, wygoda dla rodziców – plac zabaw na plaży (OSiR)
http://kielce.tvp.pl/26327112/obywatele-pinczowa-zlozyli-projekty
W projekcie zaplanowano na plaży nowoczesny plac zabaw. A dla rodziców chwilę relaksu na leżakach pod parasolami. Do tego ławeczki i kosze na śmieci.
To już ulica Witosa i część przemysłowa Pińczowa. Spółdzielnia mieszkaniowa Podzamcze do budżetu obywatelskiego zgłosiła projekt budowy w tym miejscu placu zabaw i siłowni pod chmurką.
za nasze pieniądze z podatków badurak i kierkowski balują, wypłacają sobie ekwiwalenty za rzekomo niewykorzystane urlopy,finansują imprezy typu grill+akordeonista ITP.a teraz pytają CO WAM SFINANSOWAĆ-bo już myślą o wyborach bo to ich przyszłość przede wszystkim
„Michał Ryk w swoim projekcie zaplanował na plaży nowoczesny plac zabaw. A dla rodziców chwilę relaksu na leżakach pod parasolami. Do tego ławeczki i kosze na śmieci.” (http://kielce.tvp.pl/26327112/obywatele-pinczowa-zlozyli-projekty)Panie Michale jest mały problem z Pana projektem – Ławeczki i kosze już są. Problemem jest sposób ich wykożystania. Pan nigdy nie był w tym miejscu w godzinach 21 00 – 0 00. Lepiej pieniądze przeznaczyć dla policji na patrole w tym miejscu, podobnie na Orliku Grodzisko
To prawda. To co się dzieje na Orliku przy ul. 7 źródeł na Grodzisku przechodzi ludzkie pojęcie. Bandy pijanych (kto im sprzedaje???) małolatów bądź naćpanych – do wyboru – agresywni demolują krzesełka przy orliku… ja się pytam gdzie jest POLICJA? Co tam Policja , przecież ONI nawet uwagi nie zwracają jak przed komendą na Floriańskiej na środku chodnika stoją auta a matki z dziećmi w wózkach muszą zapychać asfaltem bo jedna z drugą paniusia musiała wejść po pralkę lub sklepu z chińskim badziewiem.
Wzdłuż plaży nie ma ławek, a kosz jest tylko jeden może dwa. To stanowczo za mało.
Rodzice będący z dziećmi na plaży mają odmienne zdanie od Pana i popierają projekt.
Teren plaży dodatkowo można ogrodzić po obu stronach i udostępnić w godzinach np. 9 – 20.
Panie Anomim, na plażę z dziećmi trzeba: po pierwsze chodzić po drugie projekt przebudowy plaży wraz z domkami nie przewidywał ławek na plaży. Ławki gdzie miały by stanąć: na plaży? na chodniku? w wodzie? Plaża nad Pińczowskim morzem ma tylko albo aż 10mb szerokości, zapewne należy jeszcze zrobić dojście do tych ławek. Zalew można ogrodzić żaden problem rondo też wybudowaliśmy i dalej stoimy w korkach przy targowicy. Ławki z koszami jeżeli już to w stronę klubu Kon-Tiki. W parku koszy jest dostatek tylko problem z ich obsługą. Swoją drogą gdzie odbyły się te konsultacje z matkami odnośnie zalewu Panie „ANONIM”
Do ble-ble
4 Ławeczki i 2 kosze mogą być ustawione na plaży blisko chodnika.
Gdzie Pan/Pani był/a jak można było składać projekt z własnej inicjatywy? (wymagane było tylko 25 podpisów)
90 % projektów to SM w Pińczowie. (parkingi i chodniki)
Najlepiej tylko krytykować.
Proszę samemu się wykazać i za rok złożyć własny projekt.
bardzo popieram projekt :Raj dla dzieci, wygoda dla rodziców – plac zabaw na plaży, uważam, że dla matki z dziećmi to będzie wspaniałe miejsce do relaksu, jak i również zabawy dla naszych pociech
Pan ble ble dochodzi tylko do blaszoka i dlatego nie wie co jest dalej . Popieram projekt Pana Michała . Wspaniała inicjatywa młodego człowieka i zupełnie bezinteresownie .Aby więcej takich osób w Pińczowie jak Pan Ryk Michał czy choćby Pan Kmita . Mniej takich co tylko krytykę projektować na Pińczów.com umieją .Pozdrawiam młodych próbujących coś zmienić w tym mieście .
Był pan kiedyś na plaży ? Chyba pod mostem . Niech pan się przyjrzy na projekt o jakie ławeczki chodzi na filmiku http://kielce.tvp.pl/26327112/obywatele-pinczowa-zlozyli-projekty dopiero wprowadza zamieszanie . Ciemnota usłyszała o ławce i myśli że taka jak w Skrzypiowie przy polnej drodze stoi . Brawo Panie Michale . Więcej takich inicjtyw w Pińczowie . A nie tylko chodniki i parkingi pod domem radnego .
Aha, ławki maja być piwne pozycja horyzontalna za 17 000zł sztuka plus koszty obsługi(dodatkowy etat)ktoś je rozstawia, chowa jest posadka. Zapraszam tzw jaśnie szacownych oświecony młodych obywateli do Jędrzejowa nad zalew przy klubie RELAX, park-da się. Co oznacza ciemnota w stosunku do mieszkańców Pińczowa? Plaża, raj dla dzieci? tak – ostatnio mocno tam młodzież pracuje nad 500+. Jeszcze odnośnie mostu, ostatnio pod nim byłem gdy Nidy tam nie było.
Pan Z-ca burmistrza Łukasza ?
Ciemnota to osoba podająca się za ble ble , bo tylko bełkotać potrafi . I raczej z Pińczowianinami szanowanymi mieszkańcami nie ma nic wspólnego .
Ciemnota to Oni a szanowani Pińczowianie to My czyli?
Oni potrafią a Wy?
https://www.youtube.com/watch?v=irb3p6AQbAE
Sekcja piłki ręcznej – Zróbmy coś dla swoich dzieci! sport to nie tylko piłka nożna, ale jest wiele dyscyplin w kierunku których może rozwijać się młode pokolenie, a teraz jest szansa reaktywacji piłki ręcznej. Ja miałam możliwość uprawiania tej dyscypliny i tylko dzięki determinacji Trenera i rodziców mogłam z koleżankami rozwijać naszą wspólną pasję. Niestety nie mogliśmy liczyć na taką pomoc jaką teraz mogą otrzymać najmłodsi. Dzisiaj mam zaszczyt reprezentować nasz kraj z orzełkiem na piersi, naprawdę warto! Pozdrawiam
Panie Ble ble a może pochwali się pan(i) swoim projektem ? Jeśli ma pan(i) coś ciekawego do zaoferowania poza ble ble .
Popieram projekt pana Michała Ryka.Panie Michale to bardzo dobry pomysł na plażę.Głupimi komentarzami się nie przejmuj bo złośliwi nic nie robią a najwięcej mają do gadania.U mnie wszyscy głosują na ten właśnie projekt.
Najlepiej to iść zagłosować na projekt pana Michała .Każdy niech powie swoje zdanie ale myślę że ten pomysł jest bardzo dobry .Polecam ten temat.
Wreszcie jakiś konkretny projekt . Młodzi jak Pan Michał nadzieją dla Pińczowa . Brawo . Tak trzymać Panie Michale . Ja i moja rodzina trzymamy kciuki za projekt „Plac zabaw na plaży ” oraz za Biesa . Oby się Panu udało .Powodzenia .
Nasi górą!!! Huura!!! „młode wilczki” myślą, że władza po ich guru …. będzie do końca świata w grajdole w ich rękach. Rodzina i przyjaciele królika łączcie się jest jeszcze parę rzeczy do sp……..ia. Kto stąd to zrozumie alegorię.
Powiem tak, współczuję Panu Michałowi że ma tak wykształconych(potrafią korzystać z komputera) i kulturalnych (na moje wątpliwości i stwierdzenie że projekt jest bez sensu – używają inwektyw)Powiedziałem że ławki i kosze oczywiście są potrzebne ale nie w tym miejscu – szerokość plaży albo lepiej jej wąskość dyskwalifikuje ten pomysł. Ławki mogą stać od końca plaży do Kontiki. Jeszcze jedna rzecz nie róbcie Panu Michałowi obciachu używanym słownictwem, zapewne musi się za niektórych rumienić. Ciekawym projektem może być połączenie ścieżek rowerowych Busko – Jędrzejów. Ścieżka rowerowa będzie robiona Busko – Kazimierza W. http://www.echodnia.eu/swietokrzyskie/wiadomosci/busko-zdroj/a/niezwykla-sciezka-rowerowa-po-sladzie-kolejki-rusza-budowa-w-powiatach-kazimierskim-i-buskim,10421448/
Połączenie tych szlaków rowerowych w jedną całość byłoby ewenementem w skali kraju i na pewno przyciągnęło wielu turystów.
Mam pytanie . Czy był złożony taki projekt odnośnie ścieżek rowerowych ? Jeśli tak z przyjemnością go poprę . A przecież był pomysł ścieżki rowerowej wzdłuż wąskotorówki .Oczywiście więcej przeciwników niż zwolenników . I jak tu komu dogodzić .
Nie ważne kto i jakie wnioski składa ale kto zasiada w komisji i je ocenia.
Do Bele – Ble
Myli Pan projekty.
100 tyś zł za taką sumę chce Pan wybudować ścieżkę rowerową?
Busko podpisało umowę na realizację przedsięwzięcia za 7 milionów złotych dofinansowania unijnego z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-202
Do ble -ble
Bardzo ciekawe czemu tylko projekt placu zabaw dla dzieci na plaży Panu się nie podoba?
Według Pana pozostałe projekty są idealne i bez skazy?
Główny cel projektu „Raj dla dzieci, wygoda dla rodziców” – plac zabaw na plaży (OSiR) to:
1. Dla dzieci – budowa placu zabaw,
2. Dla rodziców – wyposażenie plaży w przenośne leżaki i parasole,
3. Poszerzenie plaży oraz wysypanie nowego piachu,
Dodatkowo montaż 2-4 niewielkich ławek i 2 koszy.
od Ble-ble.
Moim zdaniem jest różnica między tym co Mi się podoba a co moim zdaniem jest nierealne.
1. Na plaży nie bo plaża jest od plażowania. Na terenie OSiR-u jest dużo wolnego placu na budowę placu zabaw dla dzieci.
2. Co to znaczy- wyposażenie plaży w przenośne leżaki i parasole. Kto je ma przenosić, skąd dokąd. Gdzie mają być składowane. Parasole jak mają być mocowane aby nie odfrunęły. Jak mama z dziećmi ma leżak i parasol zanieść na plaże i rozstawić?
3. Poszerzenie plaży przez zasypanie zalewu? czy likwidacja chodnika i paru domków campingowych. Plażę to można od biedy wydłużyć.
Zrobiono na terenie OSiR-u tor do jazdy na rowerach niewypał(nawierzchnia żwirowa) – kto widział tam jeżdżącą młodzież/ lepiej zrobiono to w Busku tor do jazdy na łyżwo i desko rolkach.
Mieszkaniec:
Projekty może pomyliłem ale dalekowzroczności i rozmachu im pozazdrościłem.
Ludzie nie głosujcie na żaden projekt. Miasto niech dołoży brakujące 92 000tysiące i zrealizuje wszystkie projekty. 520tysięcy daje miasto, wartość projektów 612tysięcy. Pytam Pana Radnego Macieja Kmitę poco to głosowanie skoro na wszystkie projekty są pieniądze
Do ble – ble
Nowe oblicze zalewu Siczki
http://jedlnia.org.pl/2013/03/03/przedwiosnie-nad-zalewem-siczki-fotogaleria/
Nad zalewem „Siczki” jest plac zabaw. (nawet są ławeczki)
Coraz więcej bydgoszczan wybiera się na pobliskie kąpieliska (leżaki i parasole)
W tym roku nasz kompleks wzbogacił się o profesjonalny, dobrze wyposażony plac zabaw dla dzieci, darmowe leżaki i parasole, a także mini-SPA.
http://express.bydgoski.pl/313552,Kilka-chwil-na-motorowce-godzina-spedzona-w-ruskiej-bani-i-zjazd-tyrolka.html
Wiec proszę już nic nie pisać „projekt jest bez sensu” „moim zdaniem jest nierealne”
Nadal nie otrzymałem odpowiedzi na co mamy głosować skoro na wszystkie projekty są pieniądze.
Ręce opadają na taką wymianę argumentów, Oni zrobili my też możemy.
Pieczyska plaża około 100 szerokości u nas około 10mb
Zalew Siczki-„Kiedyś w lecie nad zalewem pojawiały się tłumy. Odbywały się dyskoteki. Z głośników umiejscowionych przy kąpielisku leciała muzyka i komunikaty dla kąpiących się. Funkcjonował salon gier i kilka barów. Świetnie prosperowała przystań wodna. Po wodzie sunęły motorówki, rowery wodne i kajaki…” z niezależny portal obywatelski.
Jak widać Dla Pana Ble Ble każdy argument będzie złym argumentem.
Facet lubi bardzo krytykować sam nic nie robić.
Zawodowo pewnie bezrobotny,który siedzi przed komputerem i krytykuje innych.(może radny A.K.)
Proszę się pochwalić własnymi wzorowymi osiągnięciami w rozwoju Pińczowa?
Panie ble ble coś pan taki aktywny na portalu ? Napisz pan projekt i promuj go a nie przedstawiać co inni mają . Albo masz pan coś do zaoferowania albo nie wtrącaj się pan .