Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Rowerzyści rozpoczną wakacje na trasach Powiatu Pińczowskiego.

0 komentarzy

POROZUMIENIE E-GEODEZJA PODPISANE

27 maja 2015 | , | Wyświetleń: 843

Przedstawiciele 13 samorządów powiatowych i miasta Kielce podpisali porozumienie o realizacji projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego.


W Starostwie Powiatowym w Kielcach zgromadzili się przedstawiciele powiatów województwa świętokrzyskiego – starostowie, wicestarostowie lub członkowie Zarządów oraz skarbnicy, a także przedstawiciele miasta Kielce.
Powiat Pińczowski reprezentowali: Zbigniew Kierkowski Starosta, Ryszard Barna Wicestarosta i Anna Różycka Skarbnik .


Przypomnijmy, wszystkie powiaty z województwa świętokrzyskiego wraz z miastem Kielce będą starać się o pozyskanie środków na cyfryzację zasobów geodezyjnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego – Oś Priorytetowa 7. Sprawne Usługi Publiczne. W ramach projektu powiaty będą wspólnie działać na rzecz modernizacji Powiatowych Zasobów Geodezyjnych i Kartograficznych, w szczególności ewidencji gruntów i budynków, tworzenia baz danych Ewidencji Gruntów i Budynków, Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu, Bazy Danych Obiektów Topograficznych oraz przekształcenia istniejących lokalnych systemów informatycznych w zintegrowane systemy teleinformatyczne przeznaczone do prowadzenia tych baz lub przejęcia systemu teleinformatycznego zaproponowanego przez Głównego Geodetę Kraju. Powiat kielecki jest liderem projektu.
W wyniku realizacji projektu usprawniona zostanie obsługa wszystkich klientów urzędu, którzy załatwiają sprawy w obszarze geodezji. Planowane jest, by w przyszłości obsługa klientów odbywała się w systemie on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com