POROZUMIENIE E-GEODEZJA PODPISANE
Przedstawiciele 13 samorządów powiatowych i miasta Kielce podpisali porozumienie o realizacji projektu „e-Geodezja – cyfrowy zasób geodezyjny Województwa Świętokrzyskiego.
W Starostwie Powiatowym w Kielcach zgromadzili się przedstawiciele powiatów województwa świętokrzyskiego – starostowie, wicestarostowie lub członkowie Zarządów oraz skarbnicy, a także przedstawiciele miasta Kielce.
Powiat Pińczowski reprezentowali: Zbigniew Kierkowski Starosta, Ryszard Barna Wicestarosta i Anna Różycka Skarbnik .
Przypomnijmy, wszystkie powiaty z województwa świętokrzyskiego wraz z miastem Kielce będą starać się o pozyskanie środków na cyfryzację zasobów geodezyjnych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego – Oś Priorytetowa 7. Sprawne Usługi Publiczne. W ramach projektu powiaty będą wspólnie działać na rzecz modernizacji Powiatowych Zasobów Geodezyjnych i Kartograficznych, w szczególności ewidencji gruntów i budynków, tworzenia baz danych Ewidencji Gruntów i Budynków, Geodezyjnej Ewidencji Sieci Uzbrojenia Terenu, Bazy Danych Obiektów Topograficznych oraz przekształcenia istniejących lokalnych systemów informatycznych w zintegrowane systemy teleinformatyczne przeznaczone do prowadzenia tych baz lub przejęcia systemu teleinformatycznego zaproponowanego przez Głównego Geodetę Kraju. Powiat kielecki jest liderem projektu.
W wyniku realizacji projektu usprawniona zostanie obsługa wszystkich klientów urzędu, którzy załatwiają sprawy w obszarze geodezji. Planowane jest, by w przyszłości obsługa klientów odbywała się w systemie on-line.




