SERCE BEZ DYMU
Co roku blisko 69 tys. osób umiera w Polsce z powodu palenia papierosów. Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, 20 listopada ruszyła ogólnopolska kampania Fundacji Cardiovascular Center Foundation pt.: „Serce bez dymu”, mająca na celu wspieranie osób chcących rzucić palenie.
Obecnie w Polsce codziennie pali tytoń 33,5% dorosłych mężczyzn oraz 21% dorosłych kobiet, co stanowi 8,7 mln osób. Choroby od-tytoniowe do których można zaliczyć nowotwory oraz choroby układu sercowo-naczyniowego, w samej Polsce są przyczyną ok. 69 tys. zgonów rocznie.
Uzależnienie od tytoniu stanowi poważny problem i jest przyczyną wielu zgonów, dlatego w ramach kampanii „Serce bez dymu”, jej organizatorzy zachęcają do rzucenia palenia, ukazując przy tym pozytywne aspekty wyjścia z nałogu.
Fundacja Cardiovascular Center Foundation w ramach Klubu Pacjenta, prowadzi działalność edukacyjną oraz prewencję chorób układu krążenia. Podczas cyklicznych spotkań w kilkunastu ośrodkach w Polsce Południowej i Południowo-Wschodniej, organizowane są wykłady pod hasłem „Jak uciec przed zawałem serca”.
Ponieważ misją Fundacji jest zapewnienie pacjentom z chorobami układu krążenia ciągłej edukacji oraz niedopuszczenie do wystąpienia zawału serca, postanowiliśmy zapoczątkować ogólnopolską kampanię zachęcającą do zerwania z nałogiem palenia papierosów – mówi dr Zbigniew Siudak – Dyrektor Fundacji Cardiovascular Center Foundation. Nie chcemy pouczać pacjentów i straszyć
ich konsekwensjami palenia, bo te wszyscy znamy, chcemy natomiast pomóc wyjść z nałogu tym, którzy mają taką wolę – dodaje dr Siudak.
Na portalu www.sercebezdymu.pl znaleźć można informacje na temat skutków palenia papierosów oraz praktyczne wskazówki jak postępować, aby krok po kroku skutecznie rzucić palenie.
Biuro prasowe Fundacji „Cardiovascular Center Foundation”




