Spotkanie w sprawie JOW
We wtorek, 23 czerwca w dawnym internacie pińczowskiego LO odbyło się spotkanie dotyczące tzw. Ruchu JOW.
O potrzebie wzięcia udziału 6 września w referendum oraz regule wyborczej i zaletach Jednomandatowych Okręgów Wyborczych mówili: Karol Parkita, Magdalena Fogiel-Litwinek oraz redaktor radia Fama Jan Jagielski.


Przypomnijmy, że podczas referendum 6 września odpowiemy na trzy pytania:
– Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem jednomandatowych okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej?
– Czy jest Pan/Pani za utrzymaniem dotychczasowego sposobu finansowania partii politycznych z budżetu państwa?
– Czy jest Pan/Pani za wprowadzeniem zasady ogólnej rozstrzygania wątpliwości co do wykładni przepisów prawa podatkowego na korzyść podatnika?
Goście namawiali również do założenia w naszym mieście komitetu referendalnego na rzecz JOW-ów.
Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał ulotkę informacyjną, którą prezentujemy w części poniżej.


Więcej na temat JOW-ów można dowiedzieć się na stronie: ruchjow.pl lub jow.pl.




