Spotkanie z Bogucankami
15 grudnia 2014 | , | Wyświetleń: 725
Choć jest jeszcze trochę czasu do Świąt Bożego Narodzenia, w klasie II b Szkoły Podstawowej nr 2 w Pińczowie zaczęły się świąteczne przygotowania.
8 grudnia do klasy zawitały panie z zespołu „Bogucanki”. Opowiadały o swoim zespole. Mówiły też o tym czym się zajmują. Jednak głównym powodem wizyty było wspólne przygotowanie z uczniami ozdób choinkowych.
Na początku z dużym zaangażowaniem dekorowano wspólnie pięknie pachnące pierniczki. Później w kilkuosobowych grupach robiono – łańcuchy ze słomki, anioły, gwiazdy, łańcuchy z papieru, kolorowe koszyczki i choinki.
W zajęciach uczestniczyły też mamy uczniów, co spowodowało, że atmosfera była domowa i serdeczna.

Na zakończenie spotkania Bogucanki razem z dziećmi śpiewały kolędy.





