Uczcili rocznicę zbrodni katyńskiej
9 kwietnia 2015 | , | Wyświetleń: 824
W czwartek, 9 kwietnia w klasztorze oo. Franciszkanów na Mirowie została odprawiona msza święta w intencji pomordowanych na wschodzie oraz poległych w obronie Ojczyzny.
Po liturgii nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie pod Krzyżem Katyńskim przedstawiciele obu samorządów, służb mundurowych, kombatantów, instytucji kulturalnych i młodzieży szkolnej złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Harcerze z Gimnazjum nr 1 zaciągnęli honorową wartę na cmentarzu oraz podczas nabożeństwa – w Kaplicy Katyńskiej.




Po uroczystościach, przygotowanych przez Urząd Miejski, wszystkim przybyłym podziękował burmistrz Włodzimierz Badurak.




