Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Rowerzyści rozpoczną wakacje na trasach Powiatu Pińczowskiego.

1 komentarz

Uczcili rocznicę zbrodni katyńskiej

9 kwietnia 2015 | , | Wyświetleń: 824

W czwartek, 9 kwietnia w klasztorze oo. Franciszkanów na Mirowie została odprawiona msza święta w intencji pomordowanych na wschodzie oraz poległych w obronie Ojczyzny.


Po liturgii nastąpił przemarsz na cmentarz parafialny, gdzie pod Krzyżem Katyńskim przedstawiciele obu samorządów, służb mundurowych, kombatantów, instytucji kulturalnych i młodzieży szkolnej złożyli wiązanki kwiatów i zapalili znicze. Harcerze z Gimnazjum nr 1 zaciągnęli honorową wartę na cmentarzu oraz podczas nabożeństwa – w Kaplicy Katyńskiej.






Po uroczystościach, przygotowanych przez Urząd Miejski, wszystkim przybyłym podziękował burmistrz Włodzimierz Badurak.



 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com