Zajęcia językowe z Amerykanami
Od 12 do 17 lipca w pińczowskim Liceum Ogólnokształcącym odbywają się zajęcia językowe z angielskiego.
Zajęcia organizowane są przy współpracy z Fundacją Amerykańsko-Polską im. Kościuszki. Pińczów jako jedne z 5 miast w Polsce przyjmuje gości zza oceanu i to już po raz 3. W warsztatach bierze udział prawie 60 osób z Przemyśla oraz Pińczowa i okolic, które wcześniej zgłosiły zainteresowanie projektem.
„Młodzież biorąca udział w zajęciach ma kontakt z „żywym językiem”. Przez gry i zabawy jakie przygotowali Amerykanie, poznaje kulturę Stanów Zjednoczonych. Angażują się również, w przekazanie gościom ciekawych informacji o naszym kraju – dlatego też m.in. pomysł na zorganizowania Dni Polski” – powiedział Tomasz Dziumak, dyrektor LO z Przemyśla.














