Jessica : Strzelnica w Pińczowie – sprostowanie artykułu: “Antonik: nie zawsze ta śmieszna prywatna storna była tego Pana Niebudka który jawnie wiecznie kłamie,bo tyle mu zostało. Pamiętam z…” cze 21, 22:38
AntoniK : Strzelnica w Pińczowie – sprostowanie artykułu: “@Jessica: Ten portal od zawsze był w rękach Pana Niebudka, a odkąd ten zaczął kandydować jawnie go poparł. To prywatny…” cze 21, 12:57
ulatomasik : Dni Ponidzia 2026: “Apel do właściciela strony pinczow.com – oddajcie stronę moderatorowi, który będzie dbał o stronę i dodawał aktualne wiadomości. To jest…” cze 21, 10:55
Archiwum
1 listopada – Wszystkich Świętych – fotorelacja (aktualizacja)
1 listopada 2017 | redakcja, pinczow.com | Wyświetleń: 3 801
Fotorelacja – 1 listopada – uroczystości Wszystkich Świętych
29 odpowiedzi do “1 listopada – Wszystkich Świętych – fotorelacja (aktualizacja)”
Tak , pięknie się swieci,piękne zdjęcia, lecz nie dla wszystkich.
Zapomniano o tych co przelali krew za ojczyznę i o tych co zostali zamordowani
w Katyniu.
Dlaczego mogiła Katyńska pokazana tylko raz i to na samym końcu i nie widzę
tam żadnej warty harcerzy lub młodzieży szkolnej.Nawet nie chciało się
Wam Pińczowianie odnowić liter na płycie.
A Mogiła Legionisty nie pokazana ani na jednej fotografii.
I warty,też pewnie tam nie było.
Przecież macie tak nie wiele tych mogił bohaterów z tamtych lat.
Gdzie warta ? Gdzie, wiązanki kwiatów na grobie bohaterskiego Pana Podmagórskiego ?
Jedynie to, co dała rodzina i to wszystko.
Wstyd i hańba Pińczowianie, jestescie jedynymi, którzy tak postępują.
Zobaczcie na Powązkach i na wielu, wielu innych cmentarzach , gdzie
leżą bohaterowie i jak młodzież i dzieci ciężko pracowali przy porządkowaniu
mogił Żołnierzy Legionistów, Partyzantów, Powstańców i nie tylko.
Z jaką troską to robili, jakie zdjęcia pamiątkowe tych mogił przystrojonych
własnoręcznie wykonali.
To nie jest zdjęcie grobu, grób pokazany przy okazji, w tle.
Zrobiono zdjęcie ludziom, to chyba widać.
A to nie o to chodzi.
A gdzie znicze i kwiaty od Pińczowiaków ?
Gdzie warta ?
Chyba musisz włożyć okulary.
Pan Podmagórski sobie na to zasłużył.
Misiek, anonim nie pisze, że brak zdjęcia grobu Pana Podmagórskiego, tylko
opisuje czego brak na grobie i przy grobie tego bohatera.
Pisze o tym patrzac na to zdjęcie, nie w realu.
A ty nie umiesz czytać.
Nigdy nie czekam, żeby ktoś uczcił, czy złożył hołd – jak uważam, że się należy lub wypada – kupuje wiązankę, znicz i stawiam – np. co roku przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.
Acha, znów czegos chcecie od innych,zrobić cudzymi rękami.
Robiliscie zdjęcia to byliscie na cmentarzu.
Mieliscie możliwość złożenia Mu hołdu, ale tego nie zrobiliscie,
a piszecie bzdury.
Jak odwiedzę Pińczów to po raz kolejny złożę mu hołd i uczynię
to z dobrej woli.
Szkoda słów i czasu na takich ludzi.
Koniec.
dot. zdjęcia z cmentarza wojennego z okresu 1914-1918.
Po II wojnie światowej postawiono kilka nagrobków w tym żołnierza WP Stanisława Podmagórskiego (1920 – 17 IX 1944) i ułana Józefa Mazura (1910 – 11 XI 1943) zamordowanych przez Niemców. To ich mogiły są na zdjęciu. I jak widać odwiedzają je młodzi ludzie, których dziadek był kolegą tam spoczywających wojskowych.
Misiek, wcale ci nie wierzę.
Nie składasz hołdu nikomu, prócz siebie,
bo gdyby było inaczej to nie atakowałbyś , któregos tam
z anonimów.
Winni zawsze się tłumaczą i atakują innych i ty tak zrobiłeś.
Pani Alicjo, szkoda, że słabo widać na zdjęciach groby tych, o których Pani napisała w swoim
komentarzu, wszak to Oni są najważniejsi.
Własciwe byłoby zrobić dwa zdjęcia, to z ludżmi przy grobie w porządku, ale na
pierwszym zdjęciu powinno się wyeksponować groby tych bohaterów.
Pani Alicjo, dlaczego brak zdjęć innych mogił ? Chyba rzeczywiscie nie jest ich dużo
na Pińczowskim cmentarzu ? No może się mylę ?
W lipcu odwiedziłem Pińczów i kiedy szedłem na grób stryja rzuciła mi się
w oczy samotna mogiła żołnierza 2ppleg.
Były tam dwie chorągiewki. Czyli to jest żołnierz 2 Pułku Piechoty Legionów, który
to Pułk stacjonował w Pińczowie ? Kiedy byłem mały to stryj mi o tym opowiadał.
Teraz nie mogłem przyjechać do Pińczowa, ale ucieszyłem się, że znów zobaczę tą mogiłę
na zdjęciach, bo mam do niej sentyment, niestety nigdzie nie znalazłem, a patrzyłem dokładnie.
Szkoda, biedny żołnierz, tam tak pięknie napisane : ” oddałem najcenniejsze co miałem „.
Dobrze ? czy cos pomyliłem Pani Alicjo ? Jesli tak to proszę mnie poprawić.
I co w tym złego, że nie wiem, nigdy nie mieszkałem i nie mieszkam
w Pińczowie, dlatego pytam Panią.
Ja tylko grzecznie zapytałem o mogiłę, która tak bardzo rzuca się w oczy
i to bardzo miłe uczucie, a Pani zamiast udzielić mi odpowiedzi,
denerwuje się , atakując mnie, a to dlaczego ?
Wszystko ładnie : 9000 odbiorców i te, te , te, ale
nadal brak odpowiedzi na zadane pytanie .
Proszę się nie zasłaniać brakiem czasu, jedno kliknięcie mogiły żołnierza
z Pułku, który w tym miescie stacjonował i tyle ten Pułk dobrego dla Pińczowiaków
uczynił ( wyczytałem to w książce o 2ppleg.) i co brakło czasu na zrobienie zdjęcia
akurat mogiły żołnierza 2 ppleg. ?
Tym bardziej skoro tych mogił poległych żołnierzy z 2 Pułku Piechoty Legionów na Pińczowskim cmentarzu jak Pani pisze jest tak dużo, to dlaczego nie ma, ani jednego zdjęcia choćby
jednej mogiły poległego żołnierza 2ppleg. ?
Brakło czasu akurat tylko dla mogił poległych żołnierzy 2ppleg.
Przyznam, że nie rozumiem, proszę o wyjasnienie.
Przypominam, że pytanie dotyczy poległego żołnierza 2ppleg.,który to Pułk
stacjonował tu od 1923 r. do 1930 r., bo w 1931 r. Pułk został przeniesiony do Sandomierza.
A co do reportaży, to nie tylko Pani je robi, robią i in ni w innych miejscowosxiach.
W naszym miescie również są cmentarze , a na nich mogiły i my nigdy nie zasłaniamy się brakiem czasu robiąc reportaże, nie prosimy jak to Pani zrobiła
o pomoc ludzi z odległych województw mimo, iż mogił mamy kikaset.
Dziękuję, ale ja proszę wyłącznie o zdjęcie z 2017 r. mogiły żołnierza 2ppleg.,
o której Pani pisałem.Chcę zobaczyć jak wyglądała na zdjęciu ta
mogiła bohatera 2ppleg. w dniu 1 listopada 2017 r.
Bardzo mi ta mogiła utkwiła w pamięci.
Jeśli Pani ma zdjęcia innych mogił poległych żołnierzy 2ppleg. z dnia 1 listopada 2017 r.
to również proszę.
O co tu chodzi ? Dlaczego trzy komentarze Pani Alicji Mazurek, które były przed
chwilą zostały skasowane ?
Pani ta napisała 4 komentarze, obecnie jest tylko jeden, a dowodem są odpowiedzi na nie.
Pani Alicjo, myslę, że Pani mi już nie odpowie na zadane pytanie.
Jest więc zagadka do rozwiązania, o co tu chodzi z tymi mogiłami skoro nie chce Pani
udzielić odpowiedzi na nie.
Nie szkodzi, dam radę, ale mimo wszystko życzę Pani wszystkiego dobrego.
Z tego co mi wiadomo Pan Burmistrz przekazał do ZSZ Pińczów całą półciężarowkę zniczy i wiązanek. Przekazaną była w piątek, sprawą zajął się jeden z radnych i wiązanki powinny być.
Do sygnalistki. Żółty volkswagen transporter, piątek po poludniu, Pan Maciej, radny gminny przejął transport a co się z tym stało później tego już nie wiem, tyle widzialam
Anonim, zajmij się sprawami miejsca skąd jesteś. A gdyby p.
Alicja nie zrobiła tych zdjęć to co? Nie byłoby na co jadu wylewać? Ręce opadają…..
P. Alicjo, piękne zdjęcia.
…przepiękne zdjęcia …a ja Pani dziękuję za te zdjęcia, co wysoko na wzgórzu po lewej stronie palą się dwa 'światełka” – tam leży mój św pamięci Dziadek – pozdrawiam j.j.
29 odpowiedzi do “1 listopada – Wszystkich Świętych – fotorelacja (aktualizacja)”
Cmentarz nocą – przepiękne zdjęcia!
Tak , pięknie się swieci,piękne zdjęcia, lecz nie dla wszystkich.
Zapomniano o tych co przelali krew za ojczyznę i o tych co zostali zamordowani
w Katyniu.
Dlaczego mogiła Katyńska pokazana tylko raz i to na samym końcu i nie widzę
tam żadnej warty harcerzy lub młodzieży szkolnej.Nawet nie chciało się
Wam Pińczowianie odnowić liter na płycie.
A Mogiła Legionisty nie pokazana ani na jednej fotografii.
I warty,też pewnie tam nie było.
Przecież macie tak nie wiele tych mogił bohaterów z tamtych lat.
Gdzie warta ? Gdzie, wiązanki kwiatów na grobie bohaterskiego Pana Podmagórskiego ?
Jedynie to, co dała rodzina i to wszystko.
Wstyd i hańba Pińczowianie, jestescie jedynymi, którzy tak postępują.
Zobaczcie na Powązkach i na wielu, wielu innych cmentarzach , gdzie
leżą bohaterowie i jak młodzież i dzieci ciężko pracowali przy porządkowaniu
mogił Żołnierzy Legionistów, Partyzantów, Powstańców i nie tylko.
Z jaką troską to robili, jakie zdjęcia pamiątkowe tych mogił przystrojonych
własnoręcznie wykonali.
no ja tam widzę na zdjęciach grób pana Podmagórskiego
To nie jest zdjęcie grobu, grób pokazany przy okazji, w tle.
Zrobiono zdjęcie ludziom, to chyba widać.
A to nie o to chodzi.
A gdzie znicze i kwiaty od Pińczowiaków ?
Gdzie warta ?
Chyba musisz włożyć okulary.
Pan Podmagórski sobie na to zasłużył.
Popieram, tak,Pan Podmagórski zasłużył na to, aby złożyć mu hołd, hołd Bohaterowi.
Marne zdjęcia, gdyby nie płonące znicze, to byłaby ………. .
Jeżeli uważasz, że mu się należało złożyć hołd, to czemu tego sam nie zrobiłeś?
Misiek, anonim nie pisze, że brak zdjęcia grobu Pana Podmagórskiego, tylko
opisuje czego brak na grobie i przy grobie tego bohatera.
Pisze o tym patrzac na to zdjęcie, nie w realu.
A ty nie umiesz czytać.
Nigdy nie czekam, żeby ktoś uczcił, czy złożył hołd – jak uważam, że się należy lub wypada – kupuje wiązankę, znicz i stawiam – np. co roku przed pomnikiem Marszałka Piłsudskiego.
Acha, znów czegos chcecie od innych,zrobić cudzymi rękami.
Robiliscie zdjęcia to byliscie na cmentarzu.
Mieliscie możliwość złożenia Mu hołdu, ale tego nie zrobiliscie,
a piszecie bzdury.
Jak odwiedzę Pińczów to po raz kolejny złożę mu hołd i uczynię
to z dobrej woli.
Szkoda słów i czasu na takich ludzi.
Koniec.
dot. zdjęcia z cmentarza wojennego z okresu 1914-1918.
Po II wojnie światowej postawiono kilka nagrobków w tym żołnierza WP Stanisława Podmagórskiego (1920 – 17 IX 1944) i ułana Józefa Mazura (1910 – 11 XI 1943) zamordowanych przez Niemców. To ich mogiły są na zdjęciu. I jak widać odwiedzają je młodzi ludzie, których dziadek był kolegą tam spoczywających wojskowych.
Misiek, wcale ci nie wierzę.
Nie składasz hołdu nikomu, prócz siebie,
bo gdyby było inaczej to nie atakowałbyś , któregos tam
z anonimów.
Winni zawsze się tłumaczą i atakują innych i ty tak zrobiłeś.
bez komentarza
Pani Alicjo, szkoda, że słabo widać na zdjęciach groby tych, o których Pani napisała w swoim
komentarzu, wszak to Oni są najważniejsi.
Własciwe byłoby zrobić dwa zdjęcia, to z ludżmi przy grobie w porządku, ale na
pierwszym zdjęciu powinno się wyeksponować groby tych bohaterów.
Trudno, stało się .
Pani Alicjo, dlaczego brak zdjęć innych mogił ? Chyba rzeczywiscie nie jest ich dużo
na Pińczowskim cmentarzu ? No może się mylę ?
W lipcu odwiedziłem Pińczów i kiedy szedłem na grób stryja rzuciła mi się
w oczy samotna mogiła żołnierza 2ppleg.
Były tam dwie chorągiewki. Czyli to jest żołnierz 2 Pułku Piechoty Legionów, który
to Pułk stacjonował w Pińczowie ? Kiedy byłem mały to stryj mi o tym opowiadał.
Teraz nie mogłem przyjechać do Pińczowa, ale ucieszyłem się, że znów zobaczę tą mogiłę
na zdjęciach, bo mam do niej sentyment, niestety nigdzie nie znalazłem, a patrzyłem dokładnie.
Szkoda, biedny żołnierz, tam tak pięknie napisane : ” oddałem najcenniejsze co miałem „.
Dobrze ? czy cos pomyliłem Pani Alicjo ? Jesli tak to proszę mnie poprawić.
I co w tym złego, że nie wiem, nigdy nie mieszkałem i nie mieszkam
w Pińczowie, dlatego pytam Panią.
Ja tylko grzecznie zapytałem o mogiłę, która tak bardzo rzuca się w oczy
i to bardzo miłe uczucie, a Pani zamiast udzielić mi odpowiedzi,
denerwuje się , atakując mnie, a to dlaczego ?
Wszystko ładnie : 9000 odbiorców i te, te , te, ale
nadal brak odpowiedzi na zadane pytanie .
Proszę się nie zasłaniać brakiem czasu, jedno kliknięcie mogiły żołnierza
z Pułku, który w tym miescie stacjonował i tyle ten Pułk dobrego dla Pińczowiaków
uczynił ( wyczytałem to w książce o 2ppleg.) i co brakło czasu na zrobienie zdjęcia
akurat mogiły żołnierza 2 ppleg. ?
Tym bardziej skoro tych mogił poległych żołnierzy z 2 Pułku Piechoty Legionów na Pińczowskim cmentarzu jak Pani pisze jest tak dużo, to dlaczego nie ma, ani jednego zdjęcia choćby
jednej mogiły poległego żołnierza 2ppleg. ?
Brakło czasu akurat tylko dla mogił poległych żołnierzy 2ppleg.
Przyznam, że nie rozumiem, proszę o wyjasnienie.
Przypominam, że pytanie dotyczy poległego żołnierza 2ppleg.,który to Pułk
stacjonował tu od 1923 r. do 1930 r., bo w 1931 r. Pułk został przeniesiony do Sandomierza.
A co do reportaży, to nie tylko Pani je robi, robią i in ni w innych miejscowosxiach.
W naszym miescie również są cmentarze , a na nich mogiły i my nigdy nie zasłaniamy się brakiem czasu robiąc reportaże, nie prosimy jak to Pani zrobiła
o pomoc ludzi z odległych województw mimo, iż mogił mamy kikaset.
Dziękuję, ale ja proszę wyłącznie o zdjęcie z 2017 r. mogiły żołnierza 2ppleg.,
o której Pani pisałem.Chcę zobaczyć jak wyglądała na zdjęciu ta
mogiła bohatera 2ppleg. w dniu 1 listopada 2017 r.
Bardzo mi ta mogiła utkwiła w pamięci.
Jeśli Pani ma zdjęcia innych mogił poległych żołnierzy 2ppleg. z dnia 1 listopada 2017 r.
to również proszę.
O co tu chodzi ? Dlaczego trzy komentarze Pani Alicji Mazurek, które były przed
chwilą zostały skasowane ?
Pani ta napisała 4 komentarze, obecnie jest tylko jeden, a dowodem są odpowiedzi na nie.
Pani Alicjo, myslę, że Pani mi już nie odpowie na zadane pytanie.
Jest więc zagadka do rozwiązania, o co tu chodzi z tymi mogiłami skoro nie chce Pani
udzielić odpowiedzi na nie.
Nie szkodzi, dam radę, ale mimo wszystko życzę Pani wszystkiego dobrego.
Anonim napisałeś, że winni się tłumaczą i atakują innych. Zobacz ilu ludzi na tym forum zaatakowałeś.
WINNI SIĘ TŁUMACZĄ I ATAKUJĄ INNYCH
Brak Wam argumentów i dlatego atakujecie i to hurmem .
A ja i tak zawsze będę mówił , że Pan Podmagórski to bohater.
I zawsze będę składał mu hołd.
I nikt mi tego nie zabroni.
Z tego co mi wiadomo Pan Burmistrz przekazał do ZSZ Pińczów całą półciężarowkę zniczy i wiązanek. Przekazaną była w piątek, sprawą zajął się jeden z radnych i wiązanki powinny być.
co za anonimOWI pajace. Jeszcze szkoda ze relacji video na YouTube nie ma ja składają wiązanki na grobach bohaterów. To nie rewia mody. Co za ludzie
ciężarówka i wiązanki w zsz? kiedy gdzie? kto je widział? kto miał zlecone zadania?
No i jeszcze apel poległych przez Kompanię Reprezentacyjną WP powinien być odczytany z udziałem Ministra Obrony.
Do sygnalistki. Żółty volkswagen transporter, piątek po poludniu, Pan Maciej, radny gminny przejął transport a co się z tym stało później tego już nie wiem, tyle widzialam
Może postawili te znicze na mogiłach żołnierskich?
Anonim, zajmij się sprawami miejsca skąd jesteś. A gdyby p.
Alicja nie zrobiła tych zdjęć to co? Nie byłoby na co jadu wylewać? Ręce opadają…..
P. Alicjo, piękne zdjęcia.
Do Och. No z pewnością na żołnierskich. Nie wydaje mi się chyba ,że pociotki, wujostwo było w konspiracji żołnierskiej.
Co radny zrobił z tymi zniczami, gdzie postawił, niech wyjaśni bo smród się niesie za tą sprawą.
…przepiękne zdjęcia …a ja Pani dziękuję za te zdjęcia, co wysoko na wzgórzu po lewej stronie palą się dwa 'światełka” – tam leży mój św pamięci Dziadek – pozdrawiam j.j.