Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Wizyta dzieci z Pacanowa

14 czerwca 2013 | , | Wyświetleń: 1 739

W dniu 29 maja 2013 roku w Liceum Ogólnokształcącym w Pińczowie gościło 28 wychowanków Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Pacanowie zaproszonych przez uczniów klasy II d Bartosza Kulara, Bartosza Szafrańca oraz Maksymiliana Wójtowicza. Wizytę z ramienia grona pedagogicznego koordynowała Sylwia Smaczyńska.

Na początku spotkania dyrektor LO Anna Golik gorąco powitała gości oraz ich opiekunów, którzy mieli okazję zwiedzić nasze liceum  oraz zobaczyć niedawno oddane do użytku nowe obiekty sportowe. 
Kolejnymi punktami programu było zwiedzanie zabytkowej kaplicy św. Anny w Pińczowie, której historię przypomniała uczennica klasy Id Weronika Karcz, oraz wizyta w budynku Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej im. Jana Olrycha Szanieckiego w Pińczowie. Korzystając z życzliwości dyrektor biblioteki Jolanty Opoki, dzieci mogły zobaczyć  wypożyczalnię i czytelnię oraz wysłuchać interesującego wykładu  na temat działalności i księgozbioru instytucji.

Dodatkową atrakcją była prezentacja kilku wierszy Juliana Tuwima, przygotowana przez pracowników biblioteki w związku ze zbliżającymi się XII Ogólnopolskim Tygodniem Czytania Dzieciom  „Cała Polska czyta dzieciom”. Wizyta zakończyła się słodkim poczęstunkiem, który ufundowała pani Jolanta Opoka.

Dzieci mogły również skosztować przepysznych lodów, co było możliwe dzięki przeprowadzonej zbiórce pieniędzy wśród uczniów naszej szkoły.
Niespodzianką, przygotowaną przez organizatorów wycieczki, było zwiedzanie Ogrodu na Rozstajach w Młodzawach Małych i podziwianie m.in. przepięknych oczek wodnych z bogatą kolekcją nenufarów i licznego ptactwa.

Wizyta gości z Pacanowa zakończyła się wspólnym meczem na nowo otwartym boisku szkolnym i rozdaniem paczek ze słodyczami  małym przyjaciołom z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka.
Inicjatorzy akcji wraz z dyrekcją i nauczycielami Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Pińczowie, składają wielkie podziękowania  wszystkim sponsorom, dzięki którym wizyta dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Pacanowie mogła dojść do skutku.

 

Pomogli nam: Bank Spółdzielczy w Pińczowie, Regesta, Gomar Pińczów, Miejska i Gminna Biblioteka w Pińczowie.
 Serdeczne   podziękowania należą się tym wszystkim osobom, które okazując odrobinę serca i dobrej chęci, przyczyniły się do uatrakcyjnienia pobytu dzieciaków z Pacanowa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com