Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

VIII Bieg na Grochowiska 

29 września 2020 | pinczow.com.pl, | Wyświetleń: 1 755

W minioną niedzielę, 27 września 2020 r. odbyła się 8. edycja Biegu na Grochowiska. Ze względu na panującą sytuację związaną z pandemią, jego termin musiał być dwukrotnie zmieniany. Mimo, wydarzenie zgromadziło ponad 100 zawodników.

Trasa tegorocznego biegu tradycyjnie liczyła 10 kilometrów, lecz start i meta znajdowały się w tym samym miejscu, a mianowicie na placu przy Orliku na terenie Szkoły Podstawowej Nr 2 w Pińczowie. Biegacze wystartowali punktualnie o godzinie 11:00 i ruszyli najpierw ulicami miasta, a później w kierunku Pasturki. Po drodze czekała ich pętla, a następnie powrót na linię startu.

Jak co roku przedział wiekowy zawodników był różny i podzieleni zostali na poszczególne kategorie. Po raz kolejny najszybszy okazał się Sylwester Lepiarz, który już czwarty raz z rzędu wygrał rywalizację. Wśród kobiet najlepsza okazała się pińczowianka Małgorzata Gębka.

Każdy z uczestników dostał pamiątkowy medal.

Organizatorami biegu byli: Urząd Miejski w Pińczowie, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pińczowie, Stowarzyszenie Ziemia Pińczowska.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację biegu, a w szczególności:

Za zabezpieczenie trasy Komendzie Powiatowej policji w Pińczowie oraz strażakom z OSP Bogucice, Chruścice i Marzęcin.

Bieg wsparły również firmy: Raf-Bud, Regesta, PSB – Polskie Składy Budowlane, NaturaVita, SZOZ Pińczów, Wodociągi Pińczowskie, Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Pińczowskiej, Gomar, Krzysztof Wąsik wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Vitalmed Katarzyna Wojniak, Piekarnia Anna Kisiela, Ryszard Liberek. Podziękowania należą się również grupie wolontariuszy, którzy wszystko zorganizowali: Anna Słota, Agnieszka Smuga-Żeromińska, Beata Błach, Urszula Sroka-Kurek, Paweł Bardzyński, Arkadiusz Kurek, Marcin Błach i Marcin Wojniak.

Więcej informacji znajdziecie Państwo TUTAJ

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com