Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Bożonarodzeniowy Jarmark Świąteczny w Pińczowie

0 komentarzy

Pińczów Nakręcony na Pomaganie

30 stycznia 2021 | mjr Miłosz Renda, ZK Pińczów | Wyświetleń: 2 091

Ponad tysiąc nakrętek zebranych w Zakładzie Karnym w Pińczowie powędrowało do potrzebujących

W dniu 04 września  w Pińczowie firma Regesta zakupiła dwa pojemniki w kształcie serca służące do wrzucania nakrętek w myśl akcji „Nakręceni na pomaganie”.  Dzięki przychylności Burmistrza Miasta Pińczowa, który objął akcję patronatem jeden z dwóch takich pojemników został rozmieszczony w centrum miasta. Głównym założeniem akcji jest szeroko pojęty  recycling oraz pomoc osobom  potrzebującym.

Wrzucone do pojemników nakrętki  zostają przekazane do skupu lub powtórnego wykorzystania po ich przetworzeniu. Otrzymane z tego tytułu fundusze są przeznaczone na pomoc chorym i potrzebującym w postaci sprzętu medycznego oraz rehabilitacji.  Administratorem zbiórki jest  Stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie, które angażuje się w różnego rodzaju akcje pomocowe na terenie Ponidzia. W dniu dzisiejszym funkcjonariusze Zakładu Karnego w Pińczowie dołączyli się do nakręconej akcji.

Po uprzednim przygotowaniu i rozpropagowaniu akcji w Zakładzie Karnym w Pińczowie zebrano ponad 1000 sztuk nakrętek, które dzisiaj wrzuciliśmy do przeznaczonego na ten cel pojemnika. Dzięki postawie funkcjonariuszy pińczowskiej jednostki potrzebujący z naszego regionu otrzymają niezbędny sprzęt medyczny lub rehabilitacyjny. 

9 odpowiedzi na “Pińczów Nakręcony na Pomaganie”

 1. Morgan Friman pisze:

  Jestem za . Ale niech ktoś mi powie jeśli wie ile kasy jest za te nakrętki. Gdzie ta kasa wpływa i kto decyduje na jaki cel ta kasa idzie? Bo wszyscy zbierają wrzucają do serduszek A brakuje mi tylko tej rzetelnej informacji kto, ile i kto decyduje na kogo. Może głupie pytanie Ale ja na prawdę nie wiem.bede wdzięczny za informacje

 2. Szef do Morgan Friman pisze:

  Z tego co wyczytalem an goglach wszystko idzie poprostu do skupu i placone jest od kilograma. Jak za plastik. Pieniadze ida na szczytny cel. Ale kto sie tym zajmuje – sprzedaza itp. nie wiadomo

 3. marian pisze:

  Zajmuje się tym stowarzyszenie Krewcy Ponidzianie. Jest informacja na tabliczce.

 4. Szef pisze:

  Czyli juz wszystko wiemy. Mozna zbierac i wrzucac nakretki bez obaw

 5. Informator pisze:

  Jak Badurak objął to patronatem to będzie niebawem jak z dworcem autobusowym za GIGA Kredyt

 6. Morgan Friman pisze:

  Przecież nasz burmistrz obejmuje patronatem wszystko co się da. Fajna robota.

 7. JAN OBARZAN pisze:

  Chodniki w mieście nie posypane ślisko, bywa że wcale nie odśnieżone – oczywiście te należące do miasta i gminy. Co Panowie Radni wraz z Burmistrzem? Gdzie wasze służby? Wybieracie firmy z przetargu nie weryfikując ich poczynań. Jedyne co Radzie Miasta w głowach to nie rozwijać Pińczowa nie budować, nie ściągać młodych do miasta a przecież inaczej było w Waszych programach wyborczych. Nie chciałbym aby radni, którzy byli przeciwko budowie bloku przy Grunwaldzkiej nie byli ponownie wybrani do rady. Nie chcę aby ktoś mnie reprezentował kto nie chce rozwoju miasta.

 8. UN pisze:

  Lista radnych którzy zagłosowali przeciw ? Podać publicznie listę hamulcowych Pińczowa.

 9. poeta Sofronow pisze:

  Zobacz se kolego tych niegodziwców na stronie bip pinczow, lutowa sesja rady miejskiej. Oj nie zobaczysz prędko, z przyczyn technicznych, jak ci powiedzą w gminie. I to niech wystarczy za odpowiedź.

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com