Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

W niedzielę Rajd Rowerowy Ścieżkami Jana Moskwy

28 czerwca 2022 | hp, pinczow.com | Wyświetleń: 1 643

W tradycje stolicy Ponidzia wpisał się organizowany przez Powiatowy Ośrodek Kultury Sportu, Turystyki i Rekreacji – rajd rowerowy. W tym roku VII Rodzinny Rajd Rowerowy Ścieżkami Jana Moskwy odbędzie się już w najbliższą niedziele, 3 lipca. Cykliczny rajd upamiętnia zmarłego starostę pińczowskiego Jana Moskwę, który był  wielbicielem tras rowerowych po Ponidziu.

W tym roku trasa rajdu będzie miała /dystans 39,7 km/ i prowadzi przez:

Start – teren hali widowiskowo-sportowej ul. Republiki Pińczowskiej 42 następnie ulicami Pińczowa – ul. Kluka – ul. Republiki Pińczowskiej do drogi wojewódzkiej Nr 766 następnie ul. Legionistów i drogą wojewódzką Nr 766 w kierunku Skrzypiowa, następnie drogą do Zakrzowa, dalej drogą (0065T) do skrzyżowania z drogą (0064T) do Młodzaw następnie drogą (15169T) w kierunku Bugaj, duktem leśnym w kierunku Sadkówka, do drogi wojewódzkiej Nr 766 w kierunku Pińczowa(Przewidywany czas zajęcia drogi 16.40 – 17.00) do drogi w kierunku Betlejem, następnie drogą (0179T) w kierunku padoków Stadniny Koni w Michałowie do Kwietniówka następnie duktem leśnym do drogi (0064T) w drogę (0065T) w kierunku Zakrzowa dalej do Skrzypiowa i drogą wojewódzką Nr 766 do Pińczowa do skrzyżowania ulic Legionistów z Republiki Pińczowskiej w ul. Kluka – teren hali widowiskowo-sportowej – Koniec.

Szlak przebiega tzw. “Bieszczadami Ponidzia“, czyli przez mocno pagórkowaty, zalesiony teren łączący południowe krańce gmin Pińczów i Michałów

Poniżej przypominamy poprzednią eskapadę spod oka kamery p. Piotra Czerwia. W rekordowym rajdzie uczestniczyło ponad 250 osób.

Niedzielny Rajd wyruszy o godz. 14.00 sprzed hali widowiskowo-sportowej, a po powrocie na metę odbędzie się losowanie atrakcyjnych wielu nagród, w tym rower miejski ufundowany przez małżonkę śp. Jana Moskwy.

fot. OKSTiR

Zapisy w dniu rajdu od 11.30 do 13.30 lub codziennie w Hali Widowiskowo- Sportowej w godzinach 7.30 do 20. Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 730610255

Organizatorzy liczą na dużą frekwencję i informują, że podczas rajdu, na drogach mogą pojawić się utrudnienia w ruchu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com