Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Memoriał im. Krzysztofa Marszalika

0 komentarzy

11 Listopada – fotorelacja z Obchodów Święta Odzyskania Niepodległości

11 listopada 2022 | red, pinczow.com | Wyświetleń: 1 104
Prześlij dalej
Dziś w Pińczowie pięknie uczciliśmy Narodowe Święto Niepodległości. O godzinie 9 rozpoczęły się uroczystości powiatowe, w których wzięli udział mieszkańcy, harcerze, poczty sztandarowe, przedstawiciele władz państwowych, powiatowych, samorządowych.
 
Symboliczną wiązankę przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyli miedzy innymi:  Wiceminister spraw zagranicznych Piotr Wawrzyk, Poseł Michał Cieślak, Poseł Czesław Siekierski, Senator Jacek Włosowicz, Wojewoda Świętokrzyski Zbigniew Koniusz, Starosta Powiatu Pińczowskiego Zbigniew Kierkowski, Beata Kita, wiceburmistrz Pińczowa, Zdzisław Woźniak, Przewodniczący Rady Miejskiej, Marcin Kozłowski, sekretarz gminy, a także radni Rady Miejskiej: Kazimierz Klasiński, pełniący funkcję wiceprzewodniczącego, Aneta Wykurz oraz Urszula Sroka – Kurek, z Urzędu Miejskiego.
 
Następnie odbyła się uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, którą koncelebrowali ksiądz Jan Staworzyński i ksiądz Stanisław Kudełka. 
Pan Burmistrz Włodzimierz Badurak wraz z samorządowcami złożyli wiązanki również pod pomnik Ofiar Egzekucji 1943 – 1944 w Brześciu i pod pomnik Konstytucji 3 Maja w Pińczowie . 
 
– Dziś po raz kolejny w naszym mieście pięknie uczciliśmy Święto Niepodległości. Święto, które łączy ludzi i łączy pokolenia. Święto, które podkreśla jak ważna jest pamięć o naszej historii, a także jak ważne jest to jak pokazujemy nasz patriotyzm na co dzień – podkreśla Włodzimierz Badurak, burmistrz Pińczowa. I dodał: – Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział we wczorajszym Wieczorze Pieśni Patriotycznych, a także w dzisiejszych wydarzeniach. Jestem zbudowany także postawą harcerzy i zuchów, którzy tak licznie pojawili się dziś na uroczystościach. To bardzo ważne aby właśnie tych najmłodszych uczyć i aby oni pamiętali o naszej historii.
 
 
 
 
 
 
Zapraszamy do GALERII
 

Dodaj komentarz


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com