Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Wernisaż wystawy “Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna”

8 lutego 2023 | ACh, pinczow.com.pl | Wyświetleń: 758

Wernisaż wystawy “Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna” już od 25 lutego w Pińczowie.  Zaczynamy odliczanie do najważniejszej wystawy czasowej tego roku. “Krzysztof Bucki – Wystawa Monograficzna” – pod takim tytułem już od 25 lutego będziemy mogli podziwiać twórczość pińczowianina, artysty, pedagoga, na stałe związanego z Opolem, funkcjonującego w świadomości wielu osób jako “Malarz Pińczowa”.

Krzysztof Bucki urodził się 10 kwietnia 1936 r. w Pińczowie. W latach 1953-1959 studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, był uczniem Jana Świderskiego i Wacława Taranczewskiego. W latach 1961-1970 pracował jako nauczyciel w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Opolu, w latach 1974-1976 w Zakładzie Wychowania Plastycznego, w cieszyńskiej filii Uniwersytetu Śląskiego. Uczestniczył w kilkudziesięciu wystawach indywidualnych i zespołowych, w Polsce i za granicą. W 1974 został laureatem Nagrody im. Jana Cybisa. Zmarł 5 lutego 1983 r., został pochowany na cmentarzu w Pińczowie.

Na wystawie zaprezentowanych zostanie ok. 200 obiektów (obrazy olejne, akwarele, pastele, szkice, szkicowniki, pamiątki, dokumenty, fotografie) związanych z życiem i twórczością artysty. Eksponaty zostały wypożyczone z Muzeum Śląska Opolskiego. Dwa obrazy pochodzą ze zbiorów własnych Muzeum Regionalne w Pińczowie
Wernisaż ekspozycji odbędzie się 25lutego (sobota) o godz. 18 w Muzeum Regionalnym w Pińczowie (ul. Piłsudskiego 2A).
Serdecznie Zapraszamy!

Wystawa została zorganizowana przy współudziale Muzeum Śląska Opolskiego z okazji 40. rocznicy śmierci malarza. Patronat honorowy nad wydarzeniem sprawuje Burmistrz Miasta i Gminy Pińczów Pan Włodzimierz Badurak. Muzeum składa serdeczne podziękowania wszystkim sponsorom wydarzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com