Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Koncert Muzyki Patriotycznej – zaproszenie

0 komentarzy

Ulica Caudry w Pińczowie

17 marca 2023 | JS/AM, pinczow.com.pl/pinczow.com | Wyświetleń: 1 052

Ulica Caudry w Pińczowie. Dziś przed południem gospodarze miast Caudry i Pińczów uroczyście nadali imię ulicy nad zalewem. Deptak, będący dotychczas przedłużeniem ul. Pałęki otrzymał imię Caudry – francuskiego miasta, z którym Pińczów od kilku lat ma umowę partnerską.

Uroczystość zgromadziła kilkadziesiąt osób. Gości z Francji reprezentował mer Frederic Bricout, Ann Sophie Mery ?Duez ? zastępca mera, a także Ann Sophie Boisseau ?przedstawicielka Regionu Francja Północna. Z delegacją z Caudry przyjechała też Beata Kozioł, rodowita pińczowianka mieszkająca obecnie we Francji. Pani Beata jest tłumaczem i opiekunem francuskiej delegacji. Wszystkich serdecznie powitał burmistrz Włodzimierz Badurak. Gospodarz Miasta i Gminy Pińczów podkreślił, jak duże znaczenie dla miasta i gminy ma współpraca z francuskim miastem, jeszcze raz dziękując za uhonorowanie Pińczowa poprzez nadanie jego imienia jednej z ulic w Caudry.

Przypomnijmy, ta uroczystość odbyła się w minionym roku. ?Z wielką radością witam na pińczowskiej ziemi naszych serdecznych gości z Francji. Cieszę się, że razem dokonamy otwarcia nowej ulicy, która upamiętni na kartach historii współpracę naszych miast. Niech żyje Francja, niech żyje Polska? ?mówił do zebranych burmistrz Włodzimierz Badurak. W tym samym tonie wypowiedział się Frederic Bricout. “Dziękujemy za zaproszenie do naszego partnerskiego miasta Pińczowa, dziękujemy za nadanie ulicy imienia Caudry, cieszę się, że razem podążamy do wspólnego domu, któremu na imię Europa” ?mówił mer Caudry, podkreślając z satysfakcją, że współpraca obu miast będzie się opierać także na edukacji i przyszłości młodych ludzi.

Po przemówieniach nastąpiło oficjalne odsłonięcie obelisku z imieniem ulicy Caudry, a obecny na spotkaniu ks. Jan Staworzyński, proboszcz parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty, poświęcił ulicę i pomodlił się za wszystkich, którzy będą zeń korzystali.

 Nadanie imienia ulicy Caudry swoją obecnością zaszczycili liczni radni Rady Miejskiej w Pińczowie, z przewodniczącym Zdzisławem Woźniakiem. Obecni byli dyrektorzy instytucji i jednostek gminnych oraz pracownicy Urzędu Miejskiego, a także delegacja Starostwa Powiatowego w Pińczowie z wicestarostą Ryszardem Barną.

 Wspólna przechadzka po nowej ulicy Caudry i odsłonięcie pierwszej tabliczki z nazwą ulicy zakończyła uroczystość.

Więcej zdjęć w GALERII

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com