Serwis Internetowy Miasta Pińczów

Pińczowski Klub “Pięć aSÓW” na Wielkim Boju Planszówkowym w Kielcach!

0 komentarzy

Udany Rajd po Garbie Pińczowskim

22 kwietnia 2023 | hp, pinczow.com | Wyświetleń: 2 682

Ponad 40 uśmiechniętych osób, 14 worków pełnych śmieci i 10 km wędrówki. Te liczby charakteryzują dzisiejszy Rajd po Garbie Pińczowskim połączony z obchodami Międzynarodowego Dnia Ziemi.

Rajd zorganizowany przez Stowarzyszenie “Nastrój się na Góry” rozpoczął się pod halą widowiskowo-sportową, następnie ruszył przez Kopernię, Skowronno Dolne, aż na szczyt górującego nad miastem – Garbu Pińczowskiego. Po drodze uczestnicy wędrówki zbierali porozrzucane wokół śmieci, w tym: szklane i plastikowe butelki, opakowania czy wyrzuconą odzież.

Zebrano łącznie czternaście 60-litrowych worków. Dziękuję wszystkim za udział i wspaniały przykład dla innych. Atmosferę tworzą ludzie. Dzięki Wam to była przyjemna wyprawa – podsumował – Rafał Sobolewski, kierownik Rajdu.

Po dotarciu do celu, na koniec dla wszystkich czekała niespodzianka w postaci wspólnego pieczenia kiełbasek nad ogniskiem. 

Dzięki dzisiejszej akcji, przez najbliższy czas te okolice Pińczowa staną się przyjemniejszym miejscem dla turystów, spacerowiczów czy rowerzystów. 

fot. Krzysztof Opara
fot. Krzysztof Opara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Masz pytania? Napisz do nas:
redakcja@pinczow.com